İşte 2018 Lisans KPSS Birincisinin Netleri

Siirt'te yaşamakta olan ve İnşaat Mühendisliği mezunu olan kişi, 2018 KPSS Lisans düzeyinde Türkiye birincisi oldu.

İşte 2018 Lisans KPSS Birincisinin Netleri

Siirt 'in Kurtalan İlçesi 'nde yaşamakta olan İbrahim Özek, KPSS 'de Türkiye birincisi oldu.

Çiftçi bir Bahsine ailenin 8 çocuğundan biri olan ve Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü geçtiğimiz yıl tamamlayan Özek, "Türkiye birinciliği" hedefiyle evinde KPSS 'ye hazırlanmaya başladı.

Günde 1-2 saat çalışma ile sınava çalışmaya başlayan, sınava 1 buçuk ay kala da günde  7-8 saatlik çalışma yapan Özek, babasının da verdiği destek ile KPSS'ye hazırlandı. 2018 KPSS 'ye giren ve 60 'ar sorunun olduğu Genel Yetenek ile Genel Kültür teslerinden 57 doğru 3 yanlış yaptı. Bu netlerle lisans alanında Türkiye birincisi olan Özek, P3 puan türünden 100 tam puan aldı. P1 puanı 99 P2 puanı 99,5 olan Özek gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Hedef odaklı KPSS'ye hazırlandığını ve çalışma planını harfiyen uyguladığını söyleyen Özek, ilk kez 2016 yılında KPSS'ye girdiğini, iyi bir puan almasına rağmen ilk 100'e giremediğini söyleyerek, "Bu sefer daha iyisi neden olmasın? diyerek bu yıl ocak ayında tekrar çalışmaya başladım." ifadelerini kullandı.

Arkadaşları ve ailesinin kendisine destek verdğini söyleyen Özek,  şu ifadeleri kullandı: "Türkiye birincisi olduğumu görünce çok sevindim. Sevincimi arkadaşlarım ve ailemle paylaştım. Beklentiyi karşıladığım için mutlu oldum. Sınava hazırlanma aşamasını beraber geçirdiğim arkadaşlarımın da yüksek puan alması sevincimi daha da artırdı. Sonuçta başarı kolektif bir üründür."

BEN OKUYAMADIM AMA..

Oğlu İbrahim'in ailenin gurur kaynağı olduğunu söyleyen Özek, şu ifadeleri kullandı:

"Oğlum üniversiteden mezun olduktan sonra evde sınava hazırlandı. Fırsat bulduğunda bahçe işlerinde bize yardımcı da oluyordu. Onunla başımız dik. Hem ailemizin hem ilçemizin hem ilimizin gururu oldu. Ben okuyamadım ama çocuklarımı okuttum. İbrahim'in Türkiye birincisi olduğunu öğrendiğimde ilk önce biraz şaşırdım sonra çok sevindim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun."

Kamubulteni.com  | Ankara