İŞKUR İMD ve Büro Personeli Sonuçlarını Açıklamalıdır

İŞKUR Büro Personeli ve İMD alımı başvuru sonuçları için sabırsız bekleyiş devam ediyor. Başvurunun üzerinden 42 gün geçmesine rağmen sonuçlar hala açıklanmadı.

İŞKUR İMD ve Büro Personeli Sonuçlarını Açıklamalıdır

Türkiye İş Kurumu büro personeli ile İş ve Meslek Danışmanı personeli alımı başvuru sonuçları hala açıklanmadı.

İŞKUR resmi sayfasında ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası aracılığıyla geçtiğimiz Haziran ayında bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Türkiye İş Kurumu'nun taşra teşkilatı bünyesinde bulunan 2 pozisyona memur alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan bu ilana başvurular ise 25 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arasında alındı. On binden fazla aday bu alım için başvuru yaptı. Başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçlar beklenmeye başladı. Ancak son başvuru tarihinden bu yana 42 günlük süre geçmiş olmasına rağmen sonuçlar hala açıklanmadı.

Başvuru sonuçlarının açıklanmaması adayların büyük tepkisine neden oldu. Sosyal medya üzerinde ve Pinbahis forum sayfalarında birleşen adaylar, seslerini İKUR'a duyurmaya çalışıyor. Sonuçların bir an önce açıklanmasını ve sözlü mülakata gireceklerin belirlenmesini isteyen adaylar, sonuçlara göre yol haritasını belirleyecek. KPSS'ye de giren lisans mezunları, önceki yılın KPSS'si ile bu ilana başvuru yapmıştı.

İŞKUR'un sonuçları açıklamaması mağduriyet yaratmaktadır. 

KAMUBULTENİ TAKİPTE

Kamubulteni olarak İŞKUR 'u aradık ve sonuçların ne zaman açıklanacağını sorduk. Ancak biz de bu konuda net bir bilgiye ulaşamadık. Ancak Kamubulteni olarak bu alımın takipçisi olacağız. Bizi sosyal medya hesaplarından takip edebilir, mobil uygulamamızı indirerek gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Kamubulteni.com | Ankara