İSG 2021/1 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı Başvurusu ve Ücreti

ÖSYM Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve 2021 yılının İSG başvuru kılavuzunun yayımlandığına, başvuruların başladığına yer verildi.

İSG 2021/1 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı Başvurusu ve Ücreti

Son dakika : İSG başvurusu başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2021 yılı İSG sınav başvurularının başladığına yer verildi. 

"2021-İSG/1 Sınavı Başvurularının Alınması" başlığı ile yayımlanan duyuruda başvuruların 31 Mart 2021 gününe kadar devam edeceğine yer verildi. Resmi duyuru şu şekilde:

"İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2021-İSG/1), 09 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 24 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir."

SINAV ÜCRETİ

2021 yılında sınav ücreti 290,00 TL.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA