GSB İşçi Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri Açıklanmaya Başladı

GSB kadrolu işçi alımı sözlü mülakat yer ve tarihleri açıklanmaya başladı. Sözlü mülakat tarihleri ve yerleri hakkında detaylar haberimizde.

GSB İşçi Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri Açıklanmaya Başladı

GSB sözlü mülakat yer ve tarihleri açıklanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı kadrolu işçi alımında sözlü mülakat yer ve tarihleri bugün açıklanıyor. İl Spor Müdürlükleri tarafından yapılacak açıklamalarda , 6 Mayıs tarihinde başlayacak sözlü mülakatlara girmeye hak kazanan adayların yer ve tarihleri bilgisi kamuoyuna duyurulacak.

GSB ALIM TAKVİMİNİ AÇIKLAMIŞTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafındna yapılan açıklamada alım süreci ve tarihler şu şekilde duyurulmuştu:

4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Bakanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve KPSS puan şartı aranmayacağı ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiştir.
Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların tespiti ve sözlü sınav ile ilgili iş ve işlemler aşağıda yer alan takvime göre gerçekleştirilecektir.

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.
 

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN SÜREÇ VE SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ

19 Nisan 2019

-          İl Müdürlüklerince belge teslimi için çağırılan yedek adayların son evrak teslim tarihi

30 Nisan 2019

-          Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların İl Müdürlüklerinin internet sitelerinde ve duyuru panolarında yayımlanması

06 - 17 Mayıs 2019

-          Sözlü sınavların gerçekleştirilmesi

DUYURULAR GELİYOR

Spor İl Müdürlükleri resmi sayfalarından duyurular gelmeye başladı.  İlk olarak Gaziantep GSB 'den duyuru geldi. Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

GSB Gaziantep İli Sürekli İşçi Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihlerini aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz...

GSB Gaziantep İli Sürekli İşçi Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri.pdf


NOT: İLGİLİLERE TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR. AYRI BİR TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR. 

DİĞER İLLERİN SONUÇLARI

Diğer illerin sonuçları da İl Spor Müdürlükleri resmi sayfasından duyurulacak. Siz de başvuru yaptığınız ilin GSB sayfasına bakabilirsiniz. Ör: gaziantep.gsb.gov.tr , istanbul.gsb.gov.tr 

Diğer adaylarla bilgi alış verişi ve sohbet için TIKLA

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA