EKPSS ve Kura ile Engelli Memur Alımı Müjdesi Geldi

Engelli memur alımını bekleyen on binlerce adayı sevindiren son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Aralık ayında bir atama yapılacağına yer verildi.

EKPSS ve Kura ile Engelli Memur Alımı Müjdesi Geldi

Engelli memur alımı müjdesi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur alımı bekleyen engelli adayları sevindiren haberi verdi. Önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığının 2021 yılı bütçe sunumunu yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını da yanıtladı. Bakan Selçuk, gelen engelli ataması yapılacak mı? sorusunu da yanıtladı.  Bakan 'ın açıklamasına göre Aralık ayında EKPSS ve kura ile memur ataması yapılacak.

Bakan Selçuk , bu soruya şu şekilde yanıt verdi:

"Şimdi engelli ataması konusunda da, engelli atamalarımız işte son 5.777 sayılarından şu anda 57 bini aşmış durumda yani 2002’den kıyasla 10 kat artırdık. KPSS, salgın sürecine denk geldiği için ertendi. Ertelendiği için de bizim isteğimiz, amacımız aralık ayında bir atama daha yapabilmek ama bizim atama yapmamız bildiğiniz gibi kamu kurum, kuruluşlarımızın o kotayı da açmasıyla alakalı. Ekimin sonuna kadar o süreç tamamlanacak, onların açtığı kotaya göre de biz aralık ayında atamamızı yapacağız inşallah."

ATAMA DUYURUSU GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN