EKPSS Tercihleri Öncesi Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan EKPSS tercihleri öncesi ÖSYM Başkanlığı, 2016 EKPSS sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncelledi.

EKPSS Tercihleri Öncesi Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi

ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi.

Ölçm Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2016 yılında yapılan EKPSS 'nin sonuçlarına göre branş bazında sıralamaların güncellendiğine yer verildi. Söz konusu açıklama şu şekilde;

2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup adaylar, branş sıralamalarına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 26.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Kamubulteni.com  | Ankara