Ehliyet Sınavında 2 Joker Aday Yakalandı

Niğde'de elektronik olarak düzenlenen ehliyet sınavında 2 jokey aday yakalandı. Yakalanan kişilerin üzerinden çok sayıda kimlik çıktı.

Ehliyet Sınavında 2 Joker Aday Yakalandı

Geçtiğimiz gün Dikey Geçiş Sınavı'nda joker aday çıkmasının ardından bir joker aday skandalı daha ehliyet sınavında yaşandı.

Edinilen son dakika bilgilerine göre ehliyet sınavında 2 kişinin joker aday olarak sınava girdiği belirtildi. Niğde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında, ilde elektronik ortamda düzünlenen sürücü ehliyet sınavında bir skandal yaşandığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre başkasının yerine sınava giren K.B. ve M.D isimli iki kişi sınav esnasında gözaltına alındı. Niğde'de 15 Temmuz Şehitleri Eğitim Kampüsünde gerçekleştirilen sınava girerken kimlik kontrolü sırasında farkedilen bu iki kişi, bölgede hazır şekilde bulunan polis ekipleri tarafından yakalandı.

30 KİŞİYE Vevobahis AİT NÜFUS CÜZDANI VE EZBER NOTLARI  BULUNDU

Kimlik kontrolü sırasında yakalanan ve polis ekipleri tarafından gözaltına alınan kişilerin üzerinde ve arabalarında aramalar yapıldı. Polis ekipleri tarafından yapılan aramalarda, şahısların üzerinde ve araçlarında 30 ayrı kişiye ait nüfus cüzdanı ile sınav giriş belgeleri ve başkalarına ait olduğu tespit edilen kimlik bilgilerini içeren ezber notları, 3 tane cep telefonu ve sınavlarda yerlerine joker olarak girilecek adaylara ait listelere ortaya çıtkı.

Çıkan belgeler ile kimlikler, incelenmek üzere  Niğde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine götürüldü.

Gözaltına alınan şüpheliler ise sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü ve sorgulanmaya başladı.

DGS'DE DE YAKALANDI

21 Temmuz günü uygulanan Dikey Geçiş Sınavında da 2 joker aday yakalanmıştı.

Kamubulteni.com  | Ankara