Beyoğlu Belediyesi Memur ve Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı

Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru ve Memur alımı için başvuru işlemleri başladı.

Beyoğlu Belediyesi Memur ve Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı

Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru ve Memur alımı için başvuru işlemleri başladı.

28 Aralık 2020 Pazartesi 21:26
Beyoğlu Belediyesi Memur ve Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı

Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nca yapılan resmi duyuruda, belediyeye zabıta memuru ve memur alımı yapılacağı belirtilmiş, ilgili resmi duyuruda başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti. Resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar , özel şartlar ve kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi sıralandı: 

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya
kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
g) Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe vermek, (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır)

2) BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:
a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak.
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanısıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELER

 BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:
Başvuru sırasında;
a) Başvuru Formu, Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (www.beyoglu.bel.tr)temin edilecektir.
b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
d) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
e) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,
f) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
i) 3 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

Başvuru formu Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nın resmi sayfasından edinilebilecek. Başvurular  4 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek. Başvuru süreciyle ilgili, "yukarıda sayılan başvuru belgelerini, 28.12.2020 ile 04.01.2021 tarihleri arasında saat 16.30’a kadar (mesai günlerinde saat 09.30-16.30 arasında) Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:121 adresindeki Beyoğlu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir." denildi. 
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Açelya 2020-12-28 22:07:49

Alım en az kaç puan

Avatar
Metehan 2020-12-28 22:46:49

Ehliyete almak için başvursak. Buraya başvuru yapabilir miyiz?

Avatar
Hüseyin 2020-12-28 22:50:43

Şu yaş sınırını kaldırsınlar artık bir sürü mağdur insan var

Avatar
Dyg 2020-12-29 22:28:08

Yaş sınırını kaldırın yaa ne saçma 50 yaşında memur olacak değiliz birde baraj puanını koyuyorsunuz bu nedir amaç ne??

Avatar
Melike 2020-12-31 14:03:22

Kpss p4 puanıyla neden alımlar yapılmıyor bir milyona yakın öğrencinin katıldığı sınava sadece yüze yakın kişi atanabiliyor.bu nasıl adalet

Avatar
Melike 2020-12-31 14:06:40

Kpss ortaöğretimden neden alımlar yapılmıyor meslek liseleri gerçekten çok magdur.1 milyona yakın öğrencinin katıldığı sınavdan sadece yüze yakın öğrenci alınıyor lütfen duyun artık sesimizi.