Bekçi Alımı Spor Mülakatı Yer ve Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında spor mülakatı giriş yerleri açıklandı. Açıklama ve sınav giriş yerleri haberimizde.

Bekçi Alımı Spor Mülakatı Yer ve Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından beklenen duyuru geldi. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 7 bin bekçi alımı sınav giriş yerlerinin açıklandığına yer verildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına ve sözlü sınava katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. 

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. 

SINAV GİRİŞ BELGELERİ