Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: 2020 DUS ve STS Diş Hekimliği Başvurusu Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı DUS ve STS Diş Hekimliği başvurularının başladığına yer verildi.

Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: 2020 DUS ve STS Diş Hekimliği Başvurusu Başladı

2020 DUS ve STS Diş Hekimliği başvuruları başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı DUS ve STS Diş Hekimliği başvurularının bugün başladığı ve 5 Kasım tarihine kadar alınacağına yer verildi.

ÖSYM Resmi açıklaması şu şekilde:

" 2020-DUS ve 2020-STS Diş Hekimliği Başvurularının Alınması

2020-Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-DUS) ve 2020-Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2020-STS Diş Hekimliği),  12 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınavlara başvurular, 27 Ekim – 05 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgi sınav kılavuzlarında yer almaktadır. Adaylar Kılavuzlara aşağıdaki bağlantılardan erişebileceklerdir. Sınavlara başvuracak adayların ilgili Kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekmektedir."

STS Diş Hekimliği: Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı