ALES Başvuru Kılavuzu Yayımlandı-İşte Başvuru Ücreti

2018 ALES Sonbahar Dönemi sınavı için ÖSYM'den beklenen duyuru geldi. Duyuruda başvuruların başladığına yer verildi. Detaylar haberimizde.

ALES Başvuru Kılavuzu Yayımlandı-İşte Başvuru Ücreti

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika duyurusu yapıldı. Yapılan açıklamada ALES bavuru kılavuzuna yer verildi.

ÖSYM resmi sayfası aracılığıyla yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi oturumu için başvuruların 19 Eylül günü başlayacağı ve 27 Eylül 'e kadar alınacağına yer verildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2018-ALES/3 Sonbahar Dönemi Başvuruları Alınacak

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/3 Sonbahar Dönemi) 18 Kasım 2018 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece Sonbahar Dönemi Sınavı)  uygulanacaktır. Sınav saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2.5 saat) olacaktır. Sınava başvurular, 19– 27 Eylül 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup  Ek’te yer alan kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAŞVURU ÜCRETİ: Holiganbet 100 TL

  • Başvuru Kılavuzu
  • Aday Başvuru Formu
  • Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu
  • Başvuru Merkezleri Listesi

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA