7 Bin Bekçi Alımı Yazılı-Spor ve Sözlü Sınav Detayları

Bekçi alımı yazılı, spor ve sözlü mülakatları için geri sayım devam ediyor. On binlerce aday sınav tarihlerinin bir an önce açıklanmasını istiyor.

7 Bin Bekçi Alımı Yazılı-Spor ve Sözlü Sınav Detayları

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz aylarda 7 bin bekçi alımı için ilana çıkmıştı. Başvuruları alınan ve evrak teslim ile ön sağlık aşamaları geride kalan bekçi alımı için ısrada seçim aşamaları var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, İçişleri bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığının koordinesinde gerçekleşen süreç için alımların 73 İl'e yapılacağına yer verildi. 73 İl'e toplamda 7 bin bekçi alımı için kontenjan dağılımı da açıklanmış ve bu şekilde başvuurlar alınmıştı. Başvuru yapan on binlerce kişi, evraklarını geçtiğimiz ay teslim etti ve yazılı ile sözlü sınav aşamalarını beklemeye başladı. Evrak teslimi ile önsağlık aşamalarını başarı ile geçen adaylar ise internet üzerinden yazılı sınavların ne zaman yapılacağını araştırmaya çalışıyor ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Polis Akademisi Başkanlığı ile İçişleri Bakanlığı ise bu konudaki sessizliğini koruyor. Peki Betkanyon bekçi alımı için yazılı ile sözlü sınavlar ne zaman yapılacak?

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 7 bin bekçi alımı için sürecin devam ettiğini ve yakın zamanda 10 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını söyledi. Bakan Soylu, 10 bin alımın yıl sonunda yapılacağını ve bu ilan yayımlanmadan 7 bin alımın sürecinin tamamlanacağını söyledi.

Sınav tarihleri hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama gelir gelmez haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

YAZILI SINAV

Bekçi alımında adaylar şimdi yazılı sınava girecek ve yazılıda başarılı olan adaylar önce fiziki yeterlilik sınavına, daha sonra ise sözlü sınava alınacak. Sözlüde de başarılı olan adaylar bekçi olmaya hak kazanacak. 

Yazılı sınav detayları:

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Fiziki yeterlilik testi detayları ise şu şekilde;

SÖZLÜ MÜLAKAT

Sözlü mülakat konuları ile detayları ise şu şekilde;

BEKÇİ ALIMI SÜRECİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK, SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK  İÇİN;

Kamubulteni.com  | Ankara