3 Bin Engelli Memur Alımı Öncesi EKPSS Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2020 KPSS branş bazında sıralamaların güncellendiğine yer verildi.

3 Bin Engelli Memur Alımı Öncesi EKPSS Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi

Son dakika : EKPSS tercihleri öncesi branş sıralaması güncellendi.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında EKPSS branş sıralamalarının güncellendiğine , adayların bölümlere göre başarı sıralamalarının belirlendiğine yer verildi. "2018-EKPSS: Branş Bazında Sıralamaların Güncellenmesi" başlığı ile yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"2018-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup adaylar, branş bazında sıralamalarını ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır."

BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

Branş sıralamasına bakmak için ais.osym.gov.tr adresine gidin. Daha sonra giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sol menüdeki BAŞVURULARIM kısmına tıklayın. Daha sonra 2020 EKPSS 'yi işaretleyip üst menüde branş sıralama linkine tıklayın.

3 BİN ENGELLİ MEMUR ALINACAK

AK Parti'den yapılan açıklamada Ocak ayında 3 bin engellil memur alımı yapılacağına yer verildi.