28-29 Temmuz 2018 KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018 Sınav yerleri açıklandı. 28-29 Temmuz 2018 KPSS Alan Bilgisi sınavına girecek adaylar sınav yerlerini ÖSYM resmi internet sayfasından öğrenebilecekler.

28-29 Temmuz 2018 KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018 Sınav yerleri açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sayfasından 2018 KPSS Lisans sınav yerlerine ilişkin beklenen duyuru yayımlandı. Adaylar sınav yerlerini ÖSYM sitesinden giriş yaptıktan sonra öğrenebilecek.  KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri),  KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) İLE 29 Temmuz'da gerçekleşecek Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum adayları sınava girecekleri bina salonları ais.osym.gov.tr'den öğrenebilecekler.

ÖSYM'den yapılan resmi duyuruda 2018 KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum için adayların saat 10.00'dan sonra, 2. Oturum için saat 14.30'dan sonra, 3. oturum için saat 10.00'dan sonra sınav salonuna alınmayacağı Holiganbet bildirildi.

ÖSYM'DEN YAPILAN RESMİ DUYURUDA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ

28 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan  KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri),  KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) ile 29 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri)  için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum (Hukuk, İktisat, Maliye) için adaylar saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum (İşletme, Muhasebe, İstatistik) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.