2021 ALES Sınavı Ne Zaman Uygulanacak? ALES Sınav Tarihi ve Başvuru Tarihleri

ÖSYM'nin resmi sayfasından geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, 2021 ALES/1 başvuru işlemlerinin başladığı duyurulmuş, ilgili başvuru işlemlerinin ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 12 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında ÖSYM şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile alınacağı kaydedilmişti. Sınav tarihine de yer verilen duyuruda, adayların başvuru kılavuzu ve diğer ayrıntılara ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresinden kolaylıkla erişim sağlayabileceği kaydedilmişti.

2021 ALES Sınavı Ne Zaman Uygulanacak? ALES Sınav Tarihi ve Başvuru Tarihleri

Kadın-erkek diğer adaylarla bilgi alışverişi, yeni iş haberleri için... Yeni memur alımı duyuruları yayımlandı! İlkokul, lise , önlisans ve lisans iş haberlerini takip etmek için TIKLA VE ÜCRETSİZ İNDİR.

2021 ALES /1 için geri sayım sürüyor. Başvuru işlemlerinin başlamasıyla birlikte adaylar sınav tarihine kilitlenmiş durumda. ÖSYM'den yapılan duyuruda bu sene 2 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacağı kaydedilen 2021 ALES/1 için başvurular 22 Mart'a kadar devam edecek.

ALES ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmek, akademik personel alım duyurularına göz atmak için Türkiye'nin lider kamu haber sayfalarından kamu bültenini takip edebilirsiniz. Takip için TIKLA.

Son resmi duyuru geçtiğimiz gün yayımlanmış, duyuruda şu ifadeler görülmüştü: 

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1) 02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 12 – 22 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI