2020 ÖSYM Sınav Takvimi Güncellendi (KPSS-DGS-MSÜ-YKS-EKPSS-YDS-ALES)

ÖSYM tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 2020 yılı sınav takviminde değişiklik yapıldığına yer verildi. Güncellenen 2020 ÖSYM sınav takvimi haberimizde.

2020 ÖSYM Sınav Takvimi Güncellendi (KPSS-DGS-MSÜ-YKS-EKPSS-YDS-ALES)

2020 SINAV TAKVİMİ GÜNCELLENDİ.

ÖSYM Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2020 yılı ÖSYM sınav takviminde değişikliklerin yapıldığına yer verildi. KPSS , YKS , DGS, ALES, İSG, YÖKDİL, DİB MBSTS ve EKPSS tarihlerinde yapılan değişiklikler ÖSYM sınav takvimine eklendi ve sınav takviminde güncelleme yapıldı.

Halis Aygün yaptığı açıklamada , yeni sınav takvimi ile ilgili şunları söyledi:

DGS 9 Ağustos 

ALES/1  16 Ağustos

YDS 27 Eylül 

İSG  7 Kasım

ALES/2 6 Aralık

YÖKDİL/2  13 Aralık

DİB-MBSTS 26 Aralık

Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar dilerim.

Güncellenen 2020 ÖSYM Sınav Takvimimize göre, KPSS tarihlerimiz aşağıdaki gibidir.

KPSS Lisans (GY,GK/EĞT.B)k 6 Eylül
KPSS Lisans (Alan Bilgisi)k 12-13 Eylül
KPSS ÖABT 20 Eylül
EKPSS 11 Ekim
KPSS Önlisansk 25 Ekim
KPSS Ortaöğretim 22 Kasım
KPSS DHBT 27 Aralık

2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenmiştir. Güncellenen sınav takvimi şu şekilde:

* Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.

** Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23:59'a kadar artırımlı olarak; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

**** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanabilecektir.

***** Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) kapsamında, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Bulgarca dillerinde yapılan yabancı dil sınavları, 2020 yılında sadece elektronik sınav olarak ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (Ankara, İstanbul ve İzmir e-Sınav Binalarında) bu takvimde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

SINAVLARDAN ANBEAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN