2019 MSÜ Tercih İşlemleri 17 Mayıs'ta Sona Erecek

2019 Milli Savunma ÜniversitesiHarp Okulları ve Meslek Yüksekokulları Tercih işlemlerinde sona gelindi. Harp okulları ve meslek yüksekokulları için 29 Nisan 2019 tarihinde başlayan tercih süreci 17 Mayıs saat 23.59 itibariyle sona erecek. Adaylar, e-Devlet resmi üzerinden ilgili tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

2019 MSÜ Tercih İşlemleri 17 Mayıs'ta Sona Erecek

2019 MSÜ Tercih İşlemleri 17 Mayıs'ta Sona Erecek

2019 Milli Savunma ÜniversitesiHarp Okulları ve Meslek Yüksekokulları Tercih işlemlerinde sona gelindi. Harp okulları ve meslek yüksekokulları için 29 Nisan 2019 tarihinde başlayan tercih süreci 17 Mayıs saat 23.59 itibariyle sona erecek. Adaylar, e-Devlet üzerinden ilgili tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans Düzeyinden yeni iş haberleri için TIKLA.

Milli Savunma Üniversitesi tarafından konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede, "Adayların tercih işlemleri sırasında hata yapmamaları ve hak kaybına uğramamaları için duyuruyu dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir. Kara Harp Okulunda (ANKARA) yapılacak 2’nci Seçim Aşamalarına, sadece tercih yapan adaylar çağırılacaktır.2019-MSÜ’ye katılan adaylardan ilgili MSÜ ağırlıklı puanları hesaplanan adaylar tercih yapabilecektir. Adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 - 17 Mayıs 2019 (saat 23:59’a kadar) yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.Şehit ve gazi çocuğu olan adaylar tercih işlemleri sırasında Bilgilerim sekmesinden Şehit / Gazi Belgesi yükle düğmesine basarak ilgili kurumlardan aldıkları “Şehit/Gazi Yakını” belgelerini uygun formatta yükleyeceklerdir.

Şehit ve gazi çocuklarından 2019-MSÜ sınavında belirlenecek “Seçim Aşamaları Çağrı Taban Puanının” %90’nını alanlar, ikinci seçim aşamalarına çağırılacaktır. Aday çağrı sayıları kontenjan miktarına göre belirlenecektir.HHO için yapılacak seçim aşamalarına sadece ilk tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-SAY puan sırası ve çağrı kontenjanına göre çağrı yapılacaktır. HHO’nu ikinci ve sonraki tercihlerine koyan adaylar HHO için aday olamayacaklardır.Bando MYO tercih eden adaylar (sırası önemli değil sadece tercihlerin arasında olması önemlidir.) mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacaktır. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere iki ana bölümden oluşacaktır." ifadeleri yer aldı.