2019 KPSS Sınav ve Yerleştirme Tarihleri Netleşti

DPB'den de beklenen duyuru geldi. 2019 KPSS sınav ve KPSS merkezi atama tarihleri netleşti.

2019 KPSS Sınav ve Yerleştirme Tarihleri Netleşti

2019 Kamu Personeli seçme sınavı tarihleri geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından açıklanmış, milyonlarca aday KPSS yerleştirme takvimi duyurusuna kitlenmişti. Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nın geçtiğimiz yıllara nazaran merkezi atama takvimi konusunda geciktiğini gündeme getirmiştik. Konuyla ilgili haberimizin üzerinden 1 hafta geçmeden DPB'den beklenen duyuru geldi. KPSS Yerleştirme Takvimi netleşti.  DPB'den yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı : 

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesi uyarınca, 2019 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:
 

2019 YILI KPSS MERKEZİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ

DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması

ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması

KPSS 1. Yerleştirme

11 Mart - 24 Mayıs 2019

09 - 18 Temmuz 2019

KPSS 2. Yerleştirme

05 Ağustos - 18 Ekim 2019

03 - 12 Aralık 2019

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kamubulteni.com/sinavlar/2019-kpss-yerlestirme-takvimi-yayimlandi-h6782.html

KPSS SINAV TARİHLERİ

2019 KPSS SINAV BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu ve öğretmenlik, GY-GK- Eğitim Bilimelri oturumları 14 Temmuz 2019 tarihinde, 2019 KPSS A Grubu ve öğretmenlik Alan Bilgisi 1. Gün oturumları 20 Temmuz'da , 2. oturum ertesi gün gerçekleşecek. 2019 ÖABT 28 Temmuz'da düzenlenecek. KPSS Sonuçlarına 29 Ağutos'ta erişilebilecek. 2019 KPSS için başvurular Mayıs ayında alıunacak. ÖSYM'nin sınav takvimine göre başvuru işlemlerinin 3 Mayıs 2019 tarihinde başlaması ve 15 Mayıs 2019 tarihinde sonlanması bekleniyor. Kamu Personeli Seçme Sınavları için belirlenen başvuru tarihlerinde işlemlerini herhangi bir gerekçeyle yapamayan adaylar 28 Mayıs 2019 tarihinde açılacak geç başvuru sayfası üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 

http://www.kamubulteni.com/sinavlar/2019-yks-kpss-dgs-ales-yds-sinav-ve-sinav-basvuru-tarihleri-h6368.html

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.