2018 EKPSS Branş Bazında Sıralamaları Yayımlandı (Sıralamaya Nasıl Bakılır?)

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamada Engelli adayların girdiği KPSS'nin sonucuna göre branş bazında sıralamalara yer verildi.

2018 EKPSS Branş Bazında Sıralamaları Yayımlandı (Sıralamaya Nasıl Bakılır?)

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada EKPSS branş bazında sıralamaların açıklandığına yer verildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bundan 6 ay önce yapılan Engelli adayların girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavının sonucuna göre branş bazında sıralamalar yayımlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2018 EKPSS: Branş Bazında Sıralamalar

2018 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, saat 15:30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 26.10.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

BRANŞ BAZINDA SIRALAMALARA NASIL BAKILIR?

Branş bazında sıralamalar hakkında videolu anlatım için TIKLAYIN

Kamubulteni.com  |  Ankara