Bu yiyecekler dişi 3 ton beyazlatıyor! Dişçinin yolunu unutturacak öneri!

Bu gıdaları düzenli olarak tüketmek diş sağlığınızı korumakla kalmaz doğal yollarla dişlerinizi beyazlatabilir.

Bu yiyecekler dişi 3 ton beyazlatıyor! Dişçinin yolunu unutturacak öneri!

Tıpkı cildinizi etkileyen gıdalar gibi dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olabilecek bazı gıdalar da vardır. Türk mutfağında yaygın olarak tüketilen bu besinler diş sağlığınızın korunmasında ve beyazlatılmasında oldukça faydalıdır. İşte, diş beyazlatmada etkisini fazlasıyla gösteren o besinler..

Dişlerinizin beyaz kalması ve aynı zamanda da ağız sağlığınızı korumak adında dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyin. En az altı ayda bir de diş hekimine gitmek diş sağlığınız için en doğru tercihtir. Ancak genellikle dişçiye ancak çok geç olduğunda gideriz.

Bugüne dek dişleri koruyan tek gıdanın yoğurt ve süt olduğu sanılıyordu. Fakat yayınlanan yeni haberde dişleri beyazlamasını sağlayan 4 besinden bahsedildi. İşte o besinler..

Bu yiyecekler dişi 3 ton beyazlatıyor

Çilek dişlerimizin doğal olarak beyazlamasını sağlayan meyvelerin başında gelir.

Elma yemek dişlerinizi yalnızca beyazlatmaz, aynı zamanda güçlendirir. Elmadaki malik asit aynı zamanda ciltteki bakterileri de yok eder.

Kuruyemiş yemek, dişlerinizi doğal olarak beyaz tutmanın farklı bir yoludur. Ceviz ve fındıkta bulunan kalsiyum sayesinde dişlerinizi koruyun.

Kereviz aynı zamanda dişlerinizi beyazlatan besinlerden bir tanesidir. Taze kerevizi hemen yemenizde bir sakınca yoktur. Kerevizdeki selüloz karbonatlama etkisi yaratır.