Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Yönetmeliğinde Değişiklik

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik haberimizde.

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Yönetmeliğinde Değişiklik

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik haberimizde.

02 Mayıs 2019 Perşembe 08:44
Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye Yönetmeliğinde Değişiklik

Sağlık Bakanlığı döner sermaye yönetmeliği değişti.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapıldığı bildirildi.

Resmi Gazete 'de yayımlanan karar şu şekilde;

MADDE 1 – 15/5/2017 tarihli ve 30067 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bent ile aynı fıkraya (ğ) bendinden sonra gelmek üzere “ifade eder.” ibaresi eklenmiştir.

“ğ) Koordinatör başhekim: Aynı yerleşke içinde birden fazla hastanenin müşterek yönetimini yapan başhekimi,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin beşinci fıkrasının sonuna “Ayrıca, İl Sağlık Müdürü aynı yerleşke içinde birden fazla hastane bulunması durumunda bu hastanelerin müşterek yönetimi için görevlendirilen koordinatör başhekimin teklifi üzerine koordinatör başhekim yardımcılarına ve/veya İdari ve Mali Hizmetler Müdürüne, 21/2/2013 tarihli ve 6428 sayılı Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İş Birliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alınması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen limitler dikkate alınmak suretiyle harcama yetkisini devredebilir.” cümlesi eklenmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülecek bu karar bugün yürürlüğe girer.

Kamubulteni.com  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.