Resmi Gazete'de Yayımlandı: Bu 3 Kadroya Memur Alımında KPSS Şartı Aranmayacak

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında önemli bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne uzman alımında KPSS şartı aranmayacağı ve yeni kadroların açıldığı bildirildi.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Bu 3 Kadroya Memur Alımında KPSS Şartı Aranmayacak

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında önemli bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne uzman alımında KPSS şartı aranmayacağı ve yeni kadroların açıldığı bildirildi.

03 Mayıs 2019 Cuma 09:08
Resmi Gazete'de Yayımlandı: Bu 3 Kadroya Memur Alımında KPSS Şartı Aranmayacak

Resmi Gazete 'de yayımlandı: Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar 'da değişiklik yapıldı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere yapılacak kamu personeli alımında KPSS şartı kaldırıldı.

Resmi Gazete 'de yayımlanan karar şu şekilde;

CUMHURBAŞKANI KARARI
Karar Sayısı: 1024

Ekli "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar"ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslann ek 2 nci maddesinin onikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde bu esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak maden haritacılığı uzmanı, yeraltı maden uzmanı ve yerüstü maden uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Genel Müdürlükçe belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir."

MADDE 2- Aynı Esaslann eki (4) sayılı Cetvelin "A- SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL" bölümüne alfabetik olarak teselsül ettirilmek üzere aşağıdaki satırlar eklenmiştir.

MADEN HARİTACILIĞI UZMANI

Mühendislik fakültelerinin Harita ve Kadastro Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az bir yıl iş tecrübesine sahip olmak.

YERÜSTÜ MADEN UZMANI

Mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az beş yıl yerüstü maden işletmelerinde iş tecrübesine sahip olmak.

MADDE 3- Aynı Esaslann eki (4) sayılı Cetvelin "A- SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL" bölümünde yer alan "YERALTI MADEN UZMANI" satın aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

YERALTI MADEN UZMANI

Mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az beş yıl yeraltı maden işletmelerinde iş tecrübesine sahip olmak.

MADDE 4- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Esaslan Cumhurbaşkanı yürütür.

NE DEĞİŞTİ?

Resmi Gazete 'de yayımlanan kararda , daha önce yeraltı maden uzmanı alımı olurken , bundan sonra yerüstü maden uzmanı ve maden haritacılığı uzmanı alımı da yapılmasının önü açıldı. 

Yayımlanan kararda bu kadrolara personel alımlarının KPSS şartı olmadan yapılacağı ve alımlarda yazılı veya sözlü sınav yapılacağı bildirildi.

Kadrolara başvuru yapacak adayların mezuniyeti ile ilgili bilgiler yukarıdaki tablolarda verilmiştir.

KPSS'SİZ İLANLAR GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 14.05.2019 18:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer 2019-05-03 13:18:11

Sanırım kpss diye birşey kalmayacak

Avatar
Yildiz 2019-05-03 13:55:24

Isi olana is neguzel.issiz gene magdur.

Avatar
Sibel 2019-05-09 12:11:32

Özelleştirmeler oldukça KPSS ile atanacak kurum kalmayacak Dayısı olan İşe girer. Bir kuruma CV götürdük Kim tarafından gönderildiğim soruldu. Yani torpilin kim dendi Tecrübe de hikaye artık demek ki dedim.