PMYO Lise Mezunu Polis Alımında Değişiklik Yapıldı

4 Şubat tarihli Resmi Gazete sayısında önemli bir karar yayımlandı. Bugün yayımlanıp yürürlüğe giren kararda lise mezunlarından yapılan PMYO polis alımında değişiklik yapıldığına yer verildi.

PMYO Lise Mezunu Polis Alımında Değişiklik Yapıldı

4 Şubat tarihli Resmi Gazete sayısında önemli bir karar yayımlandı. Bugün yayımlanıp yürürlüğe giren kararda lise mezunlarından yapılan PMYO polis alımında değişiklik yapıldığına yer verildi.

04 Şubat 2021 Perşembe 07:56
PMYO Lise Mezunu Polis Alımında Değişiklik Yapıldı

Son dakika : PMYO polis alımı yönetmeliğinde değişiklik.

4 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete sayısında bir karar yayımlandı. Bugün yayımlanan ve yürürlüğe giren kararda PMYO polis alımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldığına yer verildei. Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe giren düzenleme şu şekilde:

"POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 17/5/2008 tarihli ve 26879 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında yer alan “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca” olarak değiştirilmiş ve aynı maddenin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca haklarında "YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİSİ OLAMAZ" kararı verilen adaylar ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde, bir defaya mahsus olmak üzere devlet hastanelerinden, devlet eğitim araştırma hastanelerinden veya devlet üniversite hastanelerinden alacakları ilişik kesilmesine sebep olan hastalık branşlarından sağlık durumunun düzeldiğini belirtir sağlık kurulu raporu ile Başkanlığa başvurması halinde, başvuru incelenmek üzere Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığına gönderilir. Şartları sağladığı bildirilenler, Başkanlıkça tekrar Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık kurulu raporu aldırılmak üzere hastaneye sevk edilir. Yeniden aldırılan sağlık kurulu raporunun Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığınca adayın o anki mevcut sağlık durumuna göre Sağlık Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde incelenmesi sonucunda hakkında “YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİSİ OLUR” kararı verilenlerin 8 inci maddedeki nitelikleri taşıyor olmaları halinde Yüksekokullara planlamaları yapılır. Bu kişilerden, 17/8/2008 tarihli ve 26970 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinde belirtilen devamsızlık süresini aşmamış olanlar eğitim-öğretime kaldığı yerden devam eder, eğitim-öğretimi tamamlayıp atanmaya hak kazananlar ise Personel Dairesi Başkanlığına bildirilir.”"

NE DEĞİŞTİ?

PMYO polis alımında bundan sonra sağlıktan elenen kişi, ilişiği kesildikten sonraki 1 yıl içinde bir defaya mahsus olmak üzere sağlık sorununu giderip devlet hastanelerinden ya da eğitim araştırma ile devlet üniversite hastanelerinden bunu düzelttiğine dair rapor alırsa polisliğe yeniden alınır.

Örneğin gözden sorunu çıkan bir kişi, bunu düzeltir ve 1 yıl içinde devlet hastanelerinden bunu düzelttiğine, polis olabilmesine engel sorunu olmadığına dair sağlık sporunu alıp PMYO'ya teslim ederse tekrar polisliğe girer. Kadın erkek polisler, polisliği bekleyenlerle bilgi alış verişi için TIKLAYIN

SİZCE NE DEĞİŞMELİ?

2021 yılında PMYO'lara en az 2500 polis alımı yapılacak. 26 yaş şartı ile lise mezunlarından yapılacak alımda TYT puan şartı aranacak. Sizce hangi şartlar değişmeli? TYT taban puanı kaç olmalı? Yorum kısmı aşağıda.

PMYO POLİS ALIMI NE ZAMAN?

PMYO polis alımına başvuru yapmak isteyenlerin YKS'de TYT oturumuna başvurması gerekmektedir. 26 Haziran günü TYT'ye girecek adaylar, sonuçları açıklandıktan sonra başlayacak PMYO polis alımına başvuru yapabilecekler.

İLAN GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 04.02.2021 08:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seyda 2021-02-04 08:51:57

Tyt puanlari dusurulmeli

Avatar
Barış 2021-02-04 09:06:25

Tyt puanı düşürülmeli

Avatar
Dilek aydın 2021-02-04 08:51:19

Tyt puanı düşürülmeli sonuç itibariyle pandemi nedeniyle dershaneler kapandı evde kendi çalışma ile de pek bi şey yapılacağını sanmıyorum tyt puanı 220 olmalı bence

Avatar
Hasan 2021-02-04 09:23:22

Tyt puanı en az 220 olmalı

Avatar
Vvb 2021-02-04 08:28:38

220 taban puan

Avatar
Mustafa 2021-02-04 08:31:39

Bence tyt puanı biraz daha düşürülmeli

Avatar
Elif 2021-02-04 08:35:24

Hani bayanların 30a kadar yolu vardı yaş sınırlamasında

Avatar
Filiz 2021-02-04 09:39:23

Kadınlar da boy 1.60 olsun