Jandarma ve TSK Sağlık Yönetmeliğinde Değişiklik

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yeni bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda TSK ve Jandarma sağlık yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı bildirildi.

Jandarma ve TSK Sağlık Yönetmeliğinde Değişiklik

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yeni bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda TSK ve Jandarma sağlık yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı bildirildi.

10 Mayıs 2019 Cuma 09:42
Jandarma ve TSK Sağlık Yönetmeliğinde Değişiklik

TSK Sağlık Yönetmeliği 'nde bazı değişiklikler yapıldı.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda TSK ve Jandarma sağlık yeteneği yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldığı bildirildi. 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ, JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin 72 nci maddesinin birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

"(2) 3713 sayılı Kanun kapsamında malul olan sözleşmeli subay ve astsubaylardan yeniden göreve dönmek isteyenlerin işlemleri bu Yönetmeliğin 47 nci maddesine göre yapılır.

(3) Geçici veya sürekli görev, eğitim, kurs ve staj nedeniyle yurtdışına gönderilmek üzere seçilen vazife malulü sözleşmeli subay ve astsubayların yetkili sağlık kuruluşlarına şevki ve sağlık kurulu raporları bu Yönetmeliğin 50 nci maddesinin ikinci fıkrasına göre düzenlenir."

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 73 üncü maddesinin birinci fıkrasının sonuna aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Bu Yönetmeliğin 72 nci maddesi gereğince yeniden göreve dönmesi uygun görülen sözleşmeli subay ve astsubaylardan muvazzaf subaylık ve astsubaylık statüsüne geçmek için 72 nci maddenin birinci fıkrasına göre başvuruda bulunanların durumu, yeniden göreve dönen vazife malulü subay ve astsubayların sağlık yeteneklerine göre değerlendirilir."

MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 88 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "Bakanlar Kurulu" ibaresi "Cumhurbaşkanı" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Savaş 2019-05-11 18:33:21

Sağlık yönetmeliğinde Kanuni yetkiler konusunda değişiklik yapacağıniza dövmelilerinde asker polis olmasına imkan verin önünü açın. 2019 yılındayız her konuda geliştik diyoruz ama halen şu dövme konusunu halledemiyorsunuz. Yazık...

Avatar
Sedat 2019-08-18 12:35:04

Bu dovme hususunda haksizlik yapiliyor.
Gorunmeyen yerdeki dovmeler sorun olmakdan cikmalidir