HSK'ya Büro Memuru ve Koruma Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Açıklama

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından güvenlik görevlisi ve büro memuru alımının önü açıldı.

HSK'ya Büro Memuru ve Koruma Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Açıklama

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından güvenlik görevlisi ve büro memuru alımının önü açıldı.

26 Mart 2019 Salı 08:36
HSK'ya Büro Memuru ve Koruma Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Açıklama

HSK kamu personeli alımı için yönetmelik değiştirdi.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelikte HSK kamu personeli alımında yapılan değişikliklere yer verildi. 

ARTIK BÜRO PERSONELİ DE ALINACAK

HSK , bu yönetmelikle birlikte artık Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarının yanı sıra büro personeli kadrosuna da personel alımı yapacak. 

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Yayımlanan yönetmelikte HSK 'ya koruma ve güvenlik görevlisi alımı da yapılacağına yer verildi. Yayımlanan yönetmelikte HSK artık koruma ve güvenlik görevlisi de alacak. Alıma dair şartlara da bu açıklamada yer verildi. 

Yayımlanan yönetmelik şu şekilde;

MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Personeli Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin adı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU PERSONELİ SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yüksek” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b), (c), (ç), (d) ve (e) bentlerinde yer alan “Yüksek” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendinde ve üçüncü fıkrasında yer alan “Bilgisayar işletmeni,” ibaresinden sonra gelmek üzere  “büro personeli,” ibaresi, aynı maddenin birinci fıkrasının (h) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki bent eklenmiştir.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞARTLARI

“ı) Koruma ve güvenlik kadrolarına atanabilmek için;

1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

2) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi  sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,

3) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

4) Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

6) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark on üçten fazla, on yediden az olmamak,”

MADDE 5  – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(3) Koruma ve güvenlik kadroları için; ilân edilen kadro sayısının beş katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanır.”

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci ve dördüncü fıkralarında yer alan “Bilgisayar işletmeni” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve büro personeli” ibaresi eklenmiştir. 

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “Bilgisayar işletmeni” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve büro personeli” ibaresi eklenmiştir. 

MADDE 8 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 9 – Bu Yönetmelik hükümlerini Hâkimler ve Savcılar Kurulu Başkanı yürütür.

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

HSK tarafından yayımlanan bu yönetmelik sonrası yakın zamanda ilan gelecek. İlan geldii anda bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hatiçe 2019-03-27 09:00:09

ARTIK ÖZEL GÜVENLİK ÖN LİSAN BÖLÜMÜNÜ BİTİREN ARKADAŞLARDAN ALIM OLSUN 2 YILLIK ÖZEL GÜVENLİK KORUMA BÖLÜMÜNÜ BİTİREN ONCA ARKADAŞIMIZ ÖNCELİK ALIMLAR ONLARDAN YAPILSIN

Avatar
özel güvenlik ve koruma bölüm mezunu alinsinnnnnnnnnnnn 2019-03-27 13:44:03

özel güvenlik ve koruma bölüm mezunu alinsunnnnn nnnnnn