Atama ve Görevden Alma Kararları Yayımlandı - 14 Ocak Atama Kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazete'de yayımlanan kararlara göre kamu kurumlarına atamalar yapıldı. Atama ve Görevden Alma Kararları Yayımlandı - 14 Ocak Atama Kararları

Atama ve Görevden Alma Kararları Yayımlandı - 14 Ocak Atama Kararları

14 Ocak 2023 Tarihli ve 32073 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan kararlara göre Milli Eğitim Müdürlüklerine, Adli Tıp Kurumu Altıncı Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bulunan çeşitli kadrolara atamalar yapıldı. 

İşte ataması yapılan ve görevden alınan isimler ; 

Adli Tıp Kurumu Altıncı Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Uzm. Dr. Gamze BAŞ atanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Bekir YÜMNÜ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çorum İl Müdürü Yahya ÇOBAN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Emrah AYTEKİN atanmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan Uluslararası İşgücü Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Metehan ÖZCAN atanmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Başmüfettişliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince iş Müfettişleri Zeynep AKYÜREK ORMAN, Gözde Begüm AKYOL ve Safa KIZIL atanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumunda açık bulunan Başkan Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 408 inci maddesi gereğince Oğuzhan TEKİN atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı;

- İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer ALBAYRAK,

- Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sadullah ÖZEL,

- Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz VAROL,

görevden alınmış,

- İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür ÖZDİL,

- Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Emin Oral BÜLBÜLOĞLU,

- Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kadir KANDEMİR,

- Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Hikmet ŞİŞECİOGLU,

- Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Faruk ÇELİK,

- Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Melih Melik KARA,

- Çorum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Cemal İbrahim YALÇIN, atanmıştır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah KILIÇ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

- Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Afyonkarahisar 11 Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN,

- Afyonkarahisar 11 Milli Eğitim Müdürlüğüne Miraç SÜNNETÇİ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Murat YILDIZ atanmıştır.