"Terör Bağlantılı Belediye Meclis Üyesi Adayları Seçildikten Sonra Açığa Alınacak"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında, YSK 'nın onayı ile Belediye Meclisi üyesi adayı olan terör bağlantılı kişilerin , seçilmesi durumunda açığa alınacağını ifade etti.

"Terör Bağlantılı Belediye Meclis Üyesi Adayları Seçildikten Sonra Açığa Alınacak"

TRT Haber 'e konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli ifadeler kullandı.

Terör irtibatı tespit edilen belediye meclis üyeleri hakkında konuşan Bakan Soylu, bu isimlerin seçilmesi durumunda açığa alınacağını ifade etti. Bakan Soylu 'nun açıklamaları şu şekilde;

BELEDİYELER TERÖRDEN ARINDIRILDI

Türkiye'nin geleceği bölgesel anlamda da çok önemli. 94 tane belediyeyi görevden aldık, Doğu ve Güneydoğu'yu terörden arındırdık, etkin bir mücadele verdik.

SALDIRI ORANLARI

Bütün operasyonlar dahil 2015 yılında toplam bin 282 silahlı saldırı olmuş, 2018'de bu rakam 592'ye düşmüş. 2015'te mayın ve EYP'li saldırı 113 iken 2018'de 6'ya düşmüş.

YAYA ÖLÜMLERİ

Yaya ölümlerini yüzde 47 düşürdük. Son 3 ayın ölüm ortalamasında geçen yıla oranla yüzde 38 düşüş var.

PKK DİNSİZDİR

PKK dinsiz bir örgüttür, bölgeyi de dinsizleştirmeye çalışıyor. Kadın meselesini öne almasında annelere ulaşarak, çocuklara da sirayet ederek onların geleceklerine iletmesine engellemeye çalışıyor. Biz bunlarla safha safha mücadele ediyoruz. PKK aynı zamanda cinsellik üzerine kurulmuş bir örgüt.

KANDİLİN ARKASINDA ÇOK SAYIDA ÜLKE VAR

40 yıldır Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu işliyorlar. Terör yuvası Kandil'in arkasında birçok ülke var. Terörü bitirirsiniz, ama önemli olan zihniyeti kurtarmak. Bizim tek hedefimiz gelecek nesilleri kurtarmaktır. Biz bu işin sonuna geldik, biz onlara karşı kazanmadık, Avrupa'ya Amerika'ya karşı kazandık, biz onların ne yaptığını bilmiyor muyuz?

TERÖR BAĞLANTILI İSİMLER LİSTELERDE

PKK'ya yakın isimler milletin vekili olmaz. Terör bağlantılı birçok isim muhalefetin aday listelerinde bulunuyor. 378 meclis üyesi adayının terör örgütleriyle iltisaklı olduğu tespit edildi. Muhalefetten 178 aday hakkında PKK'dan adli işlem var, 45'i hakkında FETÖ'den, 4'ü hakkında DEAŞ'tan işlem var.

Terör örgütü PKK ile halen iltisakı ve irtibatı bulunan belediye meclis üyesi adaylarının seçilmeleri halinde açığa alınacaklar.

Genel başkanların haberleri olmadan işbirliği sağlanamaz. CHP ve HDP tüm ilçelerde protokol sağladı. CHP ve İyi Parti, HDP söylemlerine karşı çıkamıyor. Kılıçdaroğlu, CHP'de karanlık bir dönem olarak anılacak. Bugünkü CHP ile Atatürk biraraya getirilemez.

İRAN İLE ORTAK OPERASYON

İran ile sınırda ilk kez ortak bir iş çıkardık. 300'e yakın bir TİM'le gerçekleştirdik, onlar da hemen hemen 300 kadar TİM'le gerçekleştirdi. 18-23 Mart'ta Iğdır, Hakkari, Van ve Ağrı sınırlarında ilk kez karşılıklı, ortak operasyonu yaptık, bitirdik.

KAMUBULTENİ.COM  |  ANKARA