Süleyman Soylu: "Suriyelilerin ve Afganların Ekonomimize Katkısı Var"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk ekranlarında bir açıklama yaptı ve mülteci meselesine değindi.

Süleyman Soylu: "Suriyelilerin ve Afganların Ekonomimize Katkısı Var"

İçişleri Bakanı Soylu 'dan Suriyeliler açıklaması.

Önceki gün  Habertürk TV 'de Veyis Ateş' in sunumu ile yayımlanan programa katılan  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin gelmemesiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Doğuda sınırlara duvar ördüklerini söleyen Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Niye doğuda sınırımıza duvarlar yaptık. Çok önemli teknolojik avantajlarla dolu sınırlarımızı donatmaya çalışıyoruz? 2027 sonu itibarıyla bütün deniz sınırlarımızı radarlarla donatıyoruz. Aynı zamanda biz bu toplulukları kırmamalıyız. Gelmemesini temin edecek yöntem bulmalıyız. Bunlar bizim kardeşlerimiz. Şu soruyu soruyorum kendimi: Bu adamları sınır dışı ediyoruz, bunlar bizim kardeşlerimiz. Bunlar yarın Türkiye ile ilgili kötü bir algı oluşturacaklar. Aslında bu bir tezgâh. Ben bunu yapmazsam oradan akım sürekli devam edecek."

TÜRK EKONOMİSİNE KATKILARI

Başka ülkelerden Türkiye 'ye mülteci olarak gelenlerin ekonomiye katkısına değinen Soylu  "Bugün Suriyelilerin, Afganlıların Türk ekonomisine katkısı var. Çok ağır işlerde Türkiye onlardan istifade ediyor. İstanbul'a söylüyoruz. 6 ay bize süre verin. Herkes bizim kurallarımıza uyacak." dedi.