Son Dakika: Bahçeli Cumhur İttifakı Devam Edecek Dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı son dakika açıklamasında yerel seçimler için ittifakın olmayacağını, Cumhur ittifakının devam ettiğini söyledi.

Son Dakika: Bahçeli Cumhur İttifakı Devam Edecek Dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son dakika açıklamasında bulundu.

Bugün düzenlediği partisinin grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler için ittifak arayışlarının bittiğini söyledi. Bu açıklamanın ardından Bahçeli AHaber 'e önemli açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada "Cumhur ittifakı devam ediyor." dedi.

Bahçelil açıklamasında sadece yerel seçimlerde ittifak olmayacağını söyledi.

Bahçeli yerel seçimlerde ittifak aramadıkları yönündeki açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM'nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız."

Kamubulteni.com  |  Ankara