Öğrenci Affı Bekleyenler Dikkat: Önerge TBMM'ye Geldi

Öğrenci affı bekleyen yüz binlerce kişiyi ilgilendiren son dakika haberi. Adana Milletvekili İsmail Koncuk, öğrenci affı için bir önerge hazırladı.

Öğrenci Affı Bekleyenler Dikkat: Önerge TBMM'ye Geldi

Öğrenci afı bekleyenler dikkat: Önerge verildi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk bir son dakika açıklamasında bulundu.  Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Koncuk, öğrenci affı için bir önerge hazırladıklarını ve TBMM 'ye sunduklarını söyledi. 

Koncuk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti olarak “öğrenci affı” için Meclis araştırması istedik. Gündeme alınması ve kabul edilmesi halinde öğrenci affının bir ihtiyaç olduğu daha net anlaşılacaktır.Tabi AKP’nin tavrını da hep beraber görmüş olacağız.”Beşikten mezara kadar oku!” düsturuna uygun davranılmalıdır."

İŞTE ÖNERGENİN TAM METNİ

ŞİMDİ NE OLACAK?

Önerge TBMM 'ye sunuldu. Söz konusu önerge TBMM Genel Kurulu 'nda okutulup işleme alınacak. Oylama sonrası eğer kabul edilirse öğrenci affı için düzenleme çalışması başlayacak. 

ÖĞRENCİ AFFI NEDİR?

Bir üniversiteyi kazandığı halde kayıt yapamayanlar, kayıt yapıp bir süre okuduktan sonra okulu bırakmak zorunda kalanların tekrar okullarına dönüp kayıt yaptırmasına öğrenci affı denir.