Muharrem İnce'den Belediye Başkanlığı Açıklaması

CHP'nin 24 Haziran 'daki Cumhurbaşkanı adayı olan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Muharrem İnce, önemli bir açıklamada bulundu.

Muharrem İnce'den Belediye Başkanlığı Açıklaması

Muharrem İnce 'den İstanbul adaylığı açıklaması.

Cumhuriyet Halk Partisi 'nin 24 Haziran genel seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan ve partisinden 7 puan yüksek oy alarak tüm dikkatleri üzerine çeken Muharrem İnce, önceki akşam Habertürk TV ekranlarında yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' adlı programa telefonla bağlandı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce, programın konuklarının, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik" sözlerinin Muharrem İnce'ye bir gönderme olduğunu belirtmesi üzerine İnce programa telefonla bağlanarak şunları ifade etti:

"Hayretler içerisindeyim. O gece hiç kimse televizyonların karşısına çıkmadı. İnce neredeydi? 10 tane senaryo var. Bunlardan biri doğru diyelim, 9'unu kim uydurdu?. Bu bir algı operasyonu. Kılıçdaroğlu '24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik' diyor.

188 bin sandık var. Tutanaklar, parti Genel Merkezi'nde mi olur Cumhurbaşkanı'nda mı olur? Partinin Genel Merkezi'nde olur. Hesap vermesi gereken CHP'nin Genel Merkezi'dir. Bana bir gönderme yaptığını düşünmüyorum, yaparsa da yanlış yapar. Yaptığını da düşünmüyorum. Ortadan kayboldu lafına üzülüyorum."

"Parti seçmeninde küskünlük yok mu?" sorusuna cevap veren İnce "Var tabi. İnsanlar ilk kez umutlandı. Betvakti Şimdi sandığa gitmeyeceğim diyenleri duyuyorum, onlar sandığa gidecektir, inanıyorum" dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ADAYI OLACAK MI?

CHP'nin İstanbul adayı kim olacak tartışmaları hatırlatılarak "aday olacak mısınız?" sorusu yöneltilen İnce net ifadelerle kapıyı kapatarak şunları kaydetti:

"Ben Genel Başkan olarak Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum, nokta. İstanbul'a aday olmak isteyen çok arkadaşımız var. Önerim nedir derseniz, 200 bin üyenin önüne sandık koyarak belirlenmeli"

Kamubulteni.com  | Ankara