MHP'li İsim Açıkladı: İşte AK Parti'nin İBB Başkan Adayı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptığı son dakika açıklamasında AK Parti 'nin İstanbul Belediye Başkanı adayının Numan Kurtulmuş olacağını söyledi.

MHP'li İsim Açıkladı: İşte AK Parti'nin İBB Başkan Adayı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt önemli açıklamalarda bulundu.

Şile Ordulular Derneği 'nin olağan kongresine katılan Enginyurt yaptığı açıklamada AK Parti 'nin İstanbul adyaının kim olduğunu duyurdu.

Burada yaptığı konuşmada Enginyurt, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 'un partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesine aday olacağını iddia etti.

"Ben size bir haber vereyim" diyerek konuşmasına başlayan Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Numan Kurtulmuş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Nereden çıkarttın bunu 'Cemal Enginyurt' diyeceksiniz. Ben bugün buraya Esenyurt ESOF (Esenyurt Ordu Dernekleri Federasyonu) binasının açılışı için geldim. Ama dün beni aradılar. Numan Bey dediler 'ertele' dedi, dediler. Dernek binasının açılışını Numan Bey ertelemiş. Ben siyasetçiyim. İyi de bir siyasetçiyim. Benim aklım öyle fazla ki; bana göre aklımın zekatını versem birilerine 40 yıl yeter. Ben buradan şunu anladım. Demek ki Numan Bey İstanbul adayı. Çünkü Kasım ayına adaylar belli olur değil mi?

O zaman geniş bir açılış yapacak orada dedim. Hayırlı olsun. Ben de şunu söylüyorum. Biz öyle bir siyasetçiyiz öyle bir Ordu aşığıyız, öylesine bir Türk milliyetçilisiyiz ki nefsimizi gerektiğinde ayaklar altına alırız. Numan Kurtulmuş'u hiç sevmem. O da beni sevmez. Ama Numan Kurtulmuş Büyükşehir adayı olduğunda; partim bir karar aldı. İstanbul'da Büyükşehir adayı çıkarmayacak, Cemal Enginyurt olarak söz veriyorum sonuna kadar çalışacağım. Niye? Hiç olmazsa bir Ordulu Büyükşehir Belediye Başkanı olsun."

Kamubulteni.com  |  Ankara