Meral Akşener'den Ümit Özdağ ve Buğra Kavuncu Açıklaması

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir son dakika açıklamasında bulundu ve Buğra Kavuncu ile Ümit Özdağ hakkında ifadeler kullandı.

Meral Akşener'den Ümit Özdağ ve Buğra Kavuncu Açıklaması

Son dakika haberi: Akşener 'den Ümit Özdağ açıklaması.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir son dakika açıklamasında bulundu. Ümit Özdağ 'ın Buğra Kavuncu hakkındaki açıklamaları sonrası başlayan tartışmaya değinen Akşener, Ümit Özdağ hakkında yorum yok cevabını verdi.

MECLİS'TE DİLE GETİRİN DİYOR

Akşener açıklamasına, "Şimdi bu konuyu ne burada ne İncesu'da çok enteresan ne de Yenifakılı'da bana soran olmadı. Tabii medyanın ilgisini çekiyor fakat vatandaşın derdi başka. Bizim netice itibarıyla keşke medya ya da sosyal medya üzerinden dertlerimizi paylaşmak yerine, derdimizi anlatmak yerine telefon açıp ya da gelip yan yana kim kimden dertliyse yüz yüze konuşmanın daha faydalı olacağını siyasi hayatım boyunca düşünmüşümdür. O yapılamadı, kamuoyuna mal oldu ama vatandaşın derdiyle hiç yan yana gelmiyor. Beni takip ettiniz, yani gazeteci haklı soruyu sormaya ama vatandaş böyle bir soru sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye'yi terk etmesiyle ilgili duyduğu endişesini ağlayarak söylüyor. Süt hayvanı besiciliği yapan süt üreticisi gözleri dolu dolu 'Şunu Meclis'te dile getirin' diyor. Dolayısıyla şimdi bu soruyu cevaplamayı bu insanlara karşı ayıp hissediyorum. Onun için görelim Mevlam neyler. neylerse güzel eyler." şeklinde başladı.

BUĞRA KAVUNCU AÇIKLAMASI: KARARI MAHKEME VERECEK

Meral Akşener, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatması üzerine şu açıklamayı yaptı: 

"Yani Buğra Bey kendisiyle ilgili iddia sahiplerinin hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor. Bu çok önemli bir şey. Şimdi iddia sahipleri gidecek, mahkemede ellerinde varsa bilgi, belge neyse onları bildirecekler. Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak."

ÜMİT ÖZDAĞ HAKKINDA

İYİ Parti lideri Akşener, bir gazetecinin bu konuyla ilgili bir tasarrufunun olup olmayacağı sorusunu İngilizce olarak "No comment (Yorum yok)" şeklinde espriyle yanıtladı.

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA