Mansur Yavaş'tan Sahte Senet İddialarına Flaş Açıklama: Adaylığım Kesinleşince..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, sahte senet iddiaları hakkında flaş bir açıklamada bulundu.

Mansur Yavaş'tan Sahte Senet İddialarına Flaş Açıklama: Adaylığım Kesinleşince..

Mansur Yavaş 'tan önemli açıklamalar.

Karaşarlar Derneği tarafından düzenlenen bir organizasyona katıla katılan Millet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, derneğe 3. kez geldiğini vurgulayarak kendisini her dönem destekleyen Karaşarlılar'a teşekkürlerini sundu.

ÇAY DAĞITIYORUM DİYE BENİMLE DALGA GEÇTİ: BİR BAKTIK CUÖHURBAŞKANI ÇAY DAĞITIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin halk ekmeklerde süt satmaya başladığını, bunu söyleyince rakibi Mehmet Özhaseki'nin 'Böyle çayla, sütle olmaz bu işler' diyerek güldüğüne işaret eden Yavaş, "Bir de 'çay dağıtıyorum' diye benimle dalga geçti. Bir baktık çayı Cumhurbaşkanı dağıtıyor" dedi.

Yavaş, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: 

"2009'da aday oldum, Sabah gazetesi şöyle yazdı; 'Beypazarı'nın çöplüğü bile turist çekiyor'. Biz aday olduk Karayalçın ve Gökçek vardı. İlk başta 'Mansur Bey iyi adamdır' diyorlardı, oylarımız artınca ilk iş Beypazarı'nın çöplüğünü çekip Sabah gazetesine haber yaptırmak oldu. Arkası geldi, 'Mansur Yavaş genel başkan olacak' deyip ortalığı karıştırdılar. Son gün de 'Gökçek gidecek sol gelecek' diye bir şey yayınladılar. 2014'te aynı şeyleri yaptılar, hatta fiili saldırıya bile uğradık İvedik'te. Bu seçimde aday olduk. Anket yaptırdılar. 'Nereden bu Mansur Yavaş oy sağlıyor?' Hatırlıyorsunuz 2009'da Erzurumlu dediler, 2014'te Tuncelili, Sivaslı dediler. Şimdi de Makedon olduk biliyorsunuz. Bir daha aday olmam da olursam 'Nijeryalı' falan diyecekler, gezdiriyorlar bizi" diye konuştu.

91 YAŞINDAKİ TEYZE HEPİMİZİ AĞLATTI

91 yaşındaki bir kadının kendisini evine davet ettiğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Mansur Yavaş, "Kızılcahamam'da 91 yaşında bir teyze hepimizi ağlattı. Beni yanına çağırdı, 'Sabahlara kadar ağlıyorum, neden sana böyle iftira atıyorlar' dedi. Onun da sebebi ne? Mansur Yavaş mal beyanını açıkladı. Bizim her şeyimiz açık. Karşımızdaki adamları biliyorsunuz beni didik didik etmişlerdir. En ufak bir şey olsa çıkarmazlar mıydı?" dedi.

ÖZHASEKİ 'NİN MALVARLIĞI

Rakibi Özhaseki 'nin çocuklarının malvarlığını açıklamadığını söyleyen Yavaş şu şekilde devam etti:

"Çocuklarınkini açıklamamış, biz çocuklarımızınkini de açıkladık. Onunla ilgili söyleceklerimizi söyleceğiz. Kamuoyu kendisini kimin yönettiğini görsün. Bugüne kadar hep devlet memurluğu, bakanlık, milletvekilliği yaptı. Belediye başkanıyken mal beyanı İçişlerine veriliyor, milletvekili olunca da Meclis Başkanlığına veriliyor. Aldığı maaşlar belli, geliri belli. Benim 10 yıl belediye başkanlığından sonra bir 10 yıl da avukatlık yaptım. Biz açık açık açıkladık. Açıklamasında fayda var. Bu onları rahatsız etti. Bizi mağdur edip seçimi daha açık farkla kazanmamıza yardım ediyorlar. Allah onları şaşırtıyor. Bunların hesabını da yargıda mutlaka soracağız."

SAHTE SENET AÇIKLAMASI

Duvarlara yazı yazanların girişte çıkışta fotoğraflarının olduğu ancak yargının hızlı bir şekilde takipsizlik verdiği karara tepki gösteren Yavaş sahte senet iddialarına da şu şekilde yanıt verdi:

"Bu şahıs benim paramı 2. kez istedi, 'bedelsiz kalan senedi kullandı' diye, 'Bana mesaj çekti' diye şikayet ediyor. İki tane savcı tam bir yıl incelemiş. Adalet Bakanlığı'na yazıyor, ne tahsilat var ne de böyle bir olay var. Savcı yazmış 'Evet mesaj çekmiş; ama bunların hiçbirinde suç unsuru yok, Mansur Yavaş hakkında kavuşturmaya gerek yok'. Adaylık kesinleşince Adalet Bakanı geri gönderiyor, 'Tekrar soruşturma açın' diye. Hemen savcıyı da değiştiriyorlar. Bu sefer de görevi kötüye kullanmadan dava açıyorlar. Pazartesi günü oraya itirazımızı yapacağız. Olur ya o da aynı kararı verirse bu sefer de bir itiraz daha Kırıkkale'ye. Yani ortada açılmış bir dava falan yok. O güne kadar seçim biterse belli davayı kapatacaklar. Ama seçimden önce ne yaparlar bilmiyorum, korkmuyoruz. Birilerinin direnmesi lazım. Bu iftiraları geçen dönemlerde de yaşadık. Birilerinin bu ülkede adaleti, hakkı, hukuku savunması lazım. İnşallah o görev de bize düştü. Sizin desteğinizle en az 10 puan farkla bu seçimi alacağız."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA