Mahkumlara Af ile İlgili CHP'den Kritik Açıklama

Mahkumlara af ile ilgili Erdoğan 'dan bugün önemli bir açıklama gelmişti. Erdoğan 'ın bu açıklamasının ardından CHP'den dikkat çeken bir çıkış geldi.

Mahkumlara Af ile İlgili CHP'den Kritik Açıklama

CHP Genel Sekreteri TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi ve mahkumlara af ile ilgili kritik açıklamada bulundu.

Son dönemlerde ülkenin içinde bulunduğu durum üzerinden hükümeti eleştiren Hamzaçebi, "Dolar almış başını gidiyor, TL yerlerde sürünüyor, kimse geleceğini görmüyor, satıcılar, yatırımcılar, tüketiciler, kimse bir ay sonra hangi malı hangi fiyattan alacağını, hangi fiyattan yatırım yapacağını bilmiyor. Uygulamaya konulan önlem; indirimli konut kampanyası ve diğeri de dünkü tebliğ. Bu önlemlerle, bir krizin yönetilmesi, aşılması asla mümkün değil" dedi.

Doların konuşarak aşağı inmeyeceğini söyleyerek açıklamasını sürdüren Hamzaçebi, "Ateş düştüğü, dolar yükseldiği yeri yakar. 'Benim dolar, döviz cinsinden borcum yok' diye kimse düşünmesin. Kurdaki bu yükseliş, TL'deki bu olağanüstü değer kaybı vatandaşın cebini yakacaktır çünkü bu enflasyon demektir"dedi.

KİMSEYİ ALDATMASINLAR, NİYET BELLİ

Erdoğan 'ın bugün af ile ilgili yaptığı açıklamaya değinen Hamzaçebi, şu ifadeleri kullandı:

"Önemli olan, bu affı gerçekleştirecek olan, parlamento çoğunluğunu sağlayacak olan AK Parti Grubu'nun görüşüdür. Affın amacı, ola ki ileride tekrar açılabilir, sorgulanabilir, soruşturulabilir endişesiyle 17-25 Aralık dosyalarını bir daha açılmamak üzere kapatmaktır. Kimse kimseyi aldatmasın, niyet budur. Kader mahkumları işin bahanesidir. Sayın Cumhurbaşkanı, gerçek niyeti ortaya koymuş bulunuyor. Devlete karşı işlenmiş suçlar... Nedir bunlar, zimmet, rüşvet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve benzeri suçlar. 'Biz ancak bunları affederiz' diyor. 17-25 Aralık dosyalarına konu olan suç iddiaları da bunlardı zaten."

Kamubulteni.com | Ankara