İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik'ten İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya Destek

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, sosyal medya hesabından dün İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı'na yönelik ifadelerinin ardından başlayan tartışmaları değerlendirdi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik'ten İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya Destek

Buğra Kavuncu'nun Türk milliyetçisi olduğunu belirten Ahmet Çelik, "İstanbul İl Başkanı Sayın @SBugraKavuncu Türk Milliyetçisidir. Başka laf hezeyandır!" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın Açıklamalarından Danışmanı Rahatsızlık Duyup İstifa Etmişti İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın danışmanı tartışma yaratan ifadelerin ardından Danışmanlık görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Hüseyin Evren Kavas sosyal medya hesabından, "İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Özdağ’ın danışmanlığından istifa etmiş bulunmaktayım. Genel Başkanımız Sayın @meral_aksener ‘in liderliğinde İYİ Parti’nin iktidarı için bir nefer olarak gayret etmeye devam edeceğim." ifadelerinin yer aldığı bir mesajla istifasını duyurmuştu.

AKŞENER NE SÖYLEDİ?

Partisinin TBMM Grup Toplantısının ardından Ümit Özdağ'ın sözleri sorulan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener şunları söyledi: 

Sayın Buğra Kavuncu bugün Sayın Ümit Özdağ'ın sözlerini, iddialarını, sizin deyiminizle imalarını ispatlayabilmesi için bir imkan sunuyor. Kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunuyor. Dolayısıyla onu hep beraber göreceğiz.

Fakat arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de bugün Sayın Bülent Turan'ın, AK Parti Grup Başkanvekilinin ne konuştuğu benim için önemli. Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik. Partimizin içinde de o demokrasi mücadelesini içselleştirmeye çalışıyoruz. Bu yolculukta hatalar, kusurlar elbette oluyor. Ama büyük bir dikkatle demokrasiyi, her şeye rağmen demokrasiyi, istişareyi içselleştirmeye gayret ediyoruz. Çünkü hepimiz, bende dahil çok otoriter sistemlerin içinden geliyoruz. Nefes almanın patronun iznine tabi olduğu sistemlerden geliyoruz. Dolayısıyla hür iradeleriyle partimizde, yönetimde, milletvekilliği görevlerinde bulunan bütün arkadaşlarımızın hür iradeleriyle fikirlerini söylemelerinin çok önemli olduğuna ve partimize zenginlik kattığına inanıyorum. Bu konuda da direnmeye, demokrasiyi içselleştirme konusunda direnmeye devam edeceğim. Bunu daha önce de defalarca paylaştım.

Ama ben Meral Akşener olarak Doğru Yol Partisi'nin Genel Başkan Yardımcılığını ve bakanlığını yaptığım bir dönemde, o dönemde 43 milletvekili Doğru Yol Partisinden hangi şartlarda nasıl ayrılmıştı, onu biliyorum ve sonra onun Türkiye'ye nelere mal olduğunu da biliyorum. Şimdi ilginç olanı ben hem Sayın Çıray'ın hem Sayın Özdağ'ın ölçü kaçsa da fikirlerine yönelik saygı duydum. Grev ve protesto yapma eylemlerine de saygı duydum. Benim konuştuğum gruba katılmamalarına saygı duydum. Ama Sayın Bülent Turan'ın bugün büyük bir iştiyakla büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceleri de benim için çok manidar oldu. Birden kendimi 1997'lerde, 1998'lerde hissettim. Şimdi Sayın Bülent Turan'ın yazdıkları, attığı tweet üzerinden baktığımız zaman elbette başka bir gözle inceleyeceğiz bundan sonraki hadiseleri. Biz, partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette çünkü araştırma şirketlerinde 13-15 arasında sonuçlar bulununca kışkışlığını, her zaman onu biliyorduk da şimdi bakacağız duruma.