İmamoğlu'ndan Diploma Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu ve diploması ile ilgili kaleme alınan yazıya cevap verdi.

İmamoğlu'ndan Diploma Açıklaması

İmamoğlu 'ndan diploma açıklaması.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu. İmamoğlu , Sabah Gazetesi 'nde bugün yayımlanan diploma haberi ile ilgili konuştu. 

Kenan Kıran 'ın kaleme aldığı diploma haberine değinen İmamoğlu, diplomasının şaibeli olduğu iddialarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Son dönemde atılan taklaları hepiniz izliyorsunuz. Ben bu asimetrik ötesi taklanın biçimini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuşmadıkları konu da kalmadı. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili."

Açıklamasının devamında, yeniden seçilmesi durumunda spor alanında yeni bir seferberlik başlatacaklarını söyleyen İmamoğlu, örgün eğitim veren okulların yüzde 60'ının spor salonunun olmadığını bildiklerini ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

- Tamamlayacağımız tesislerin hepsinin mutlaka engelli erişimi ve engelli spor yapma biçimine uygun inşa edileceğini de duyurmak istiyorum. Spor tesisi olmayan mahalle bırakmayacağız. Atletizme çok önem vereceğiz. Bu konuda İstanbul'un ciddi eksikleri var. Hızlıca 3 adet pisti İstanbul'a kazandıracağız. İstanbul'u bir olimpiyat kenti haline getireceğiz. Amatör ligleri ve kulüpleri destekleyeceğiz.

- Belediyenin imkanlarını, parasını, sponsorluklarını, taraftarı bile olmayan ya da siyasi anlam taşıyan kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık sözleşme yapması için İstanbul adına söz veriyorum ki asla ve asla israf etmeyeceğiz.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA