İbrahim Kalın'dan MİT Operasyonları Hakkında Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir basın toplantısı düzenledi. Kalın düzenlediği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın'dan MİT Operasyonları Hakkında Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulundu.

Bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kalın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Aşure gününü tebrik ediyorum. Birliği yakalayacak idrak düzeyine hepimizin ulaşmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Bütün dünyanın izlediği İdlib saldırısı önlenmiş oldu. Mutabakat çerçevesinde ilgili birimlerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar. Silahlardan arınmış alanın nasıl oluşturulacağı konuları da MİT, TSK ve özel kuvvetler Ruslarla birlikte bunu sahada çalışıyorlar. İdlib mutabakatı çerçevesinde bu çalışmalarını yoğunlaştırıyorlar. Bütün bölgenin terör unsurlarından arındırılması öncelikli hedefimizdir.

MÜNBİÇ AÇIKLAMASI

ABD ile vardığımız Münbiç mutabakatını uygulanması büyük önem arz ediyor. ABD ile Münbiç'te ortak devriye çok yakın bir zamanda başlayacak.

MİT'İN YURT DIŞINA DÜZENLEDİĞİ OPERASYONLAR

MİT'in terör örgütlerine karşı yurt dışı operasyonları kararlılıkla devam edecek. Reyhanlı'da olduğu gibi 3 yıl da olsa, 5 yıl da olsa Türkiye'ye karşı suç işleyenler mutlaka adaletin önüne çıkarılacaktır.

NEW YORK'TA YAPILAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TOPLANTISI

Cumhurbaşkanımıznı birçok ikili görüşmesi olacak BM Genel Kurulu'nda. New York'ta 4 gün kalıyoruz, yoğun cratosslot bir diplomasi trafiği görüyoruz. BM'nin ardından direkt olarak Berlin'e geçeceğiz. 28-29 Eylül'de bir devlet ziyareti gerçekleştireceğiz.

YENİ EKONOMİ PLANI

Dün sayın bakanımız hedefleri belli olan bir program açıkladı. Türk ekonomisinin yeniden yapılandırılması ve bünyesinin daha da korunması konusunda bir program açıklandı. Olumlu algılandığını görüyoruz. Gayet disiplinli şekilde uygulanmaya devam edecek.

(TSK'nın İdlib'deki gözlem noktaları) Bu gözlem noktalarının takviye edilmesi konusunda faaliyetler aynen devam ediyor, bundan sonra da devam edecek.

(İdlib'de silahsızlandırılacak bölge) MİT, sahada ılımlı muhaliflerle ve Ruslarla çalışmaları yürütüyorlar.

(MİT'in yurt dışı operasyonları ve Gülen'in iadesi) Amerika olur, başka ülkeler olabilir. Buralara dönük de ilgili kurumlarımıznı opersyonları ara vermeden devam edecek. Her an, her yerde, her şey olabilir. Benzer operasyonlar olabilir, başka ülkelerde olabilir.

Cumhur İttifakı ruhunun muhafaza edilmesi önem arz ediyor. Genel Başkanımız bu konuyu çalışacaklar. 

Kamubulteni.com  | Ankara