Hükümetten Melih Gökçek Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı son dakika açıklamasında Melih Gökçek 'in MHP'den aday olması iddialarını değerlendirdi.

Hükümetten Melih Gökçek Açıklaması

AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten önemli Gökçek açıklaması.

Bugün düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası gazetecilerin karşısına geçen AK Parti Sözüsü Ömer Çelik, Melih Gökçek 'in MHP'den aday olması yönündeki iddiaları değerlendirdi. 

Bir gazetecinin Gökçek iddialarını soru olarak sorması üzerine konuya değinen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın açıklamasını işaret etti.

SORU: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP'den Melih Gökçek'in adaylığına ilişkin sorduğumuzda "94'den beri yol arkadaşım" ifadesini kullandı. Sayın Gökçek'ten bir cevap gelmişti ama Gökçek sessizliğini koruyor. AK Parti'nin aday Melih Gökçek olabilir mi?

Bugün yine bir kulis iddiasıydı. MHP İstanbul adayının Dalan olabileceği ama Dalan "düşünmüyorum" olarak açıkladı. MHP'nin Gökçek ve Dalan ismini açıklaması siyasi hamle olarak yorumlandı.

Bunlar tabiidir. Her parti adaylarını açıklayacak. Herkes kendi ismi altında bu seçime giriyor. Herkesin kendi siyasi ajandası var. Her parti kendi planlamasını yapmıştır. Kesinlikli siyasi aktörlerle görüşüyorlardır. Siyasetin doğası gereği olan tartışmalardır.

Dün sayın Cumhurbaşkanımız Gökçek ile ilgili olarak kendisinin dava arkadaşlığına, kardeşliğine vurgu yaparak açıklama yaptı. Bu sayın Gökçek'in AK Parti ailesi içinde kardeşlikle nitelenen bir siyasi şahsiyet olarak bir vurgudur. Sayın cumhurbaşkanımız bu şekilde değerlendirmiştir. Sayın Gökçek AK Parti ailesinin içerisinde bir siyasetçi. Bulunduğu konum ne olursa olsun bu konum değişmez.

Bu açıklamalar kimlerin aktif olarak adayımız olacağı, olup olmayacağı şekilde bir sonuca bizi şu aşamada götürmez. Dünkü açıklama dava arkadaşlığına, kardeşliğe vurgu olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

Kamubulteni.com  |  Ankara