Flaş: Ekrem İmamoğlu ve Seyit Torun İfade Verecek

Son dakika haberi: Ordu Havaalanında yaşanan olayın ardından Ekrem İmamoğlu ile beraberindeki Seyit Torun 'un ifadeye çağrılacağı belirtildi.

Flaş: Ekrem İmamoğlu ve Seyit Torun İfade Verecek

Son dakika haberi: Ekrem İmamoğlu ifadeye çağrılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçtiğimiz  çarşamba günü , Ramazan Bayramı 'nın ikinci günü Karadeniz ziyaretinin ardından Ordu-Giresun Havalimanı 'ndan özel uçakla İstanbul 'a dönmek isterken  VIP salonuna alınmadı.

Salona alınmamaları sonrası gerginlik çıktı. İmamoğlu ile beraberindeki isimler VIP'ten alınmayınca havalimanı görevlileri ve polis arasında tartışma çıktı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu ile Torun'un kendisine ve görevli polis memurlarına hakaret ettiğini iddia etti ve  savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma kapsamında, havalimanı güvenlik kameralarının kayıtları, cep telefonu kamera kayıtları ile basına yansıyan görüntüler incelenme altına alındı. Soruşturma kapsamında Ekrem İmamoğlu ile Seyit Torun'un ifadeye çağrılacağı belirtilirken, havalimanı görevlilerinin de tanık olarak dinleneceklerine yer verildi. 

KAMUBULTENİ.COM   | ANKARA