Fatih Erbakan Yeni Parti Kuruyor (Fatih Erbakan Kimdir?)

Eski Başbakan Necmettin Erbakan 'ın oğlu Fatih Erbakan, yaptığı açıklamada 23 Kasım günü yeni bir parti kuracaklarını söyledi.

Fatih Erbakan Yeni Parti Kuruyor (Fatih Erbakan Kimdir?)

Milli Görüş akımının kurucu lideri olan eski başbakan Necmettin Erbakan 'ın oğlu Fatih Erbakan, yaptığı son dakika açıklamasında 23 Kasım günü yeni bir siyasi parti kuracaklarını kamuoyuna duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter' da bulunan hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Fatih Erbakan  açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin tarihi, inancı ve ruh kökünün doğal bir sonu olan Milli Görüş zihniyetini hakkıyla temsil etmek, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya hedeflerine ulaşmak için siyasi partimizi 23 Kasım 2018 Cuma günü kuruyoruz. Tüm ezilenlere ve mazlumlara umut olmak için, kaba kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu bir dünya için başlattığımız kutlu yürüyüşümüz tüm insanlığa hayırlı ve mübarek olsun"

Erbakan siyasi partiyle ilgili daha önceki açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti seçmeni için konseptimiz: Fatih Erbakan bayrağı Tayyip Erdoğan'dan devralıyor. Türkiye'yi Tayyip Erdoğan'dan sonra Fatih Erbakan yönetecek. Milli Görüş bayrağını Tayyip Erdoğan'dan Fatih Erbakan devralacak. Tayyip Erdoğan büyük iş başardı, hedeflerinin yüzde 20'ini gerçekleştirdi. Geri kalanını Fatih Erbakan gerçekleştirecek."

Muhammed Ali Fatih Erbakan, Türk mühendis, politikacı ve Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 54'üncü başbakanı Necmettin Erbakan'ın oğludur. 1 Ocak 1979 doğumlu olan Erbakan Beyza Molu ile evlidir.

Kamubulteni.com  |  Ankara