Erhan Usta'dan Ali Babacan Açıklaması

Erhan Usta , Twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı. Usta yaptığı paylaşımda Ali Babacan'ın partisinden teklif aldığını doğruladı. İşte Erhan Usta 'nın yaptığı son dakika açıklaması.

Erhan Usta'dan Ali Babacan Açıklaması

Erhan Usta kararını açıkladı.

Bağımsız Milletvekili Erhan Usta , Twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı. Uzun süredir Ali Babacan 'ın kuracağı yeni partide olacağı iddia edilen Usta, bu konu hakkında nihai kararını kamuoyuna duyurdu.

Sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yapan Erhan Usta, Ali Babacan 'dan teklif aldığını doğruladı ve şu ifadeleri kullandı:

"1-Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi sorunları her geçen gün büyümektedir. Mevcut iktidar bu sorunlara çözüm üretememekte hatta sorunları ağırlaştırmaktadır. İktidarın elindeki medya gücünü ve devlet imkanlarını acımasızca kullanması, bu süreci olumsuz yönde beslemektedir.

2-Ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olan şüphesiz ki yine siyaset kurumudur. Bu anlamda ülkenin sorunlarını çözme, demokratikleşme ve siyasi zenginliğin artması adına yeni siyasi oluşumları kıymetli buluyorum.

3-Önemli bir kısmı üst düzey yöneticilikle geçen 26 yıllık bürokrasi ve 5 yıllık siyasi hayatımda hep devletimizin ve milletimizin refahı için çalıştım. Bedeli ne olursa olsun ilkelerimden taviz vermedim. Milletimizin de bu tutumumu taktir ettiğini memnuniyetle müşahede ettim.

4-Bir süredir medyada Sayın Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağıma dair haberler çıkmaktadır. Sayın Babacan’dan, partinin kurucuları arasında yer alma teklifi aldım. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim."