Erdoğan Açıkladı: Hazırlıklar Bugün Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında, "Bugün partimizin Genel Merkez Kadın Kollarının olağan kongresini yapıyoruz. Ayın 18'inde de inşallah bu defa Genel Merkezin olağan kongresini yapacağız. Bu kongrelerle inşallah 2019 yerel seçimlerine hazırlık startını veriyoruz" dedi. Erdoğan'ın açıklamaları haberimizde.

Erdoğan Açıkladı: Hazırlıklar Bugün Başladı

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

HDP ile CHP'yi eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasının başında terörle mücadeleye değindi ve "Bugüne kadar hiç bir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Er ya da geç katil sürülerinden işledikleri cinayetlerin hesabını tek tek sorduk.Bir haftada 56 teröristi etkisiz hale getirdik." ifadelerini kullandı.

Erdoğan şu şekilde devam etti: "Bu konuda durmak yok. Onlar inlere girecek biz onları inlerde takip edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Bu devlet kime şefkat göstereceğini kime de kadife eldiveninin içindeki demir yumruğunu indireceğini iyi bilir. Parlamentoya girsinler diye onlara destek verenler de bunun hesabını verecekler. Nereye gizlenirlerse gizlensinler sırtlarını kime dayarlarsa dayasınlar ağzı daha süt kokan masum sabilerin kanını döken alçaklardan katliamın hesabını muhakkak soracağız.

Kadınların, geçmişe göre çok ileri seviyeye geldiklerini hatırlatarak açıklamasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu şekilde devam etti:

"Siyasi hayatımın her aşamasında kadınlarımız ile birlikte yol yürüdüm. Gençlik kolları döneminden başlayarak, İstanbul Büyükşehir'de, AK partimizin kuruluşunda ve sonrasında tüm mücadelemizi kadınlarımızla birlikte Betexper verdik. AK Parti Kadın Kolları üyesi ne biliyor musunuz? 4 milyon 600 bin bayan üyemiz var. Bu diğer siyasi partilerin toplam üye sayısını bile geride bırakmıştır. Türkiye'de Kadın Kolları Kongresi yapan ilk ve tek parti AK Parti'dir."

"Siyasette kadınlarımıza verdiğimiz önemin en son örneği 24 Haziran seçim sonuçlarıdır." diyerek konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu an da mecliste AK Parti sıralarında 53 kadın milletvekilimiz bulunuyor. Diğer siyasi partilerde böyle bir şey yok." ifadelerinmi kullandı. 

15 TEMMUZ'DA KADINLARIN KAHRAMANLIKLARI

15 Temmuz gecesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınların kahramanlıkları hakkında şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz'da kadınlarımızın bir başka önemli yönüne kahramanlıklarına, cesaretlerine, şehadetlerine, gaziliklerine şahid olduk. Tankları elleriyle durduran kadınlarımızın gösterdiği kahramanlık nesiller boyu anlatılacaktır."

"Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin en yakın şahitleri sizsiniz. Krizlerin, kaosun pençesinde kıvranan Türkiye'yi her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamını katlayan hizmetlerle buluşturduk." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na yüklenerek şu şekilde devam etti:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemi hatırlayın. SSK Genel Müdürü olduğu zamanlarda hastanelerimizin halini bilenler var aramızda. Ben de biliyorum ama artık böyle bir hastane yok. Artık tüm hastanelerimiz gayet iyi bir konumda. Şimdi bunu şehir hastanaleri ile sağlık hizmetlerimizi bir adım daha ileri taşıyoruz. Bugüne kadar 6 şehir hastanemiz hizmete girdi. Sağlıkta Türkiye sınıflar üstü bir yere doğru gidiyor. Adalet hizmetlerinin kalitesini artırmak için yatırımları hayata geçirdik. Ülkemizin dört bir yanında yeni adalet sarayları açtık."

Kamubulteni.com  | Ankara