Ekrem İmamoğlu'ndan Son Dakika Açıklaması: "Üzülüyorum"

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan su fiyatlarına zam ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Son Dakika Açıklaması: "Üzülüyorum"

Ekrem İmamoğlu'ndan su zammı açıklaması.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu. Geçtiğimiz gün suya gelen zam kararının ardından açıklamada bulunan İmamoğlu, arada bir zam yaptıklarını sööyledi ve "Hatta oranını da vereyim ben size. Aradaki zammımız, yüzde 12,6. Fakat daha önceki yıllarda, onlarca yıldır alınan bakım bedeli, yeni çıkan kanundan sonra, genelgeyle beraber iptal edildi. Biz artık İstanbullunun faturasına, ‘bakım bedeli’ yazamıyoruz. Dolayısıyla yüzde 12,6 zam yapıldı, ama bakım bedeli silindiği için, aslında sıfıra sıfır oldu." dedi.

YÜZDE 45 İNDİRİM

Su fiyatlarına son dönemlerde yapılan indirim ve zamlara, kendisi hakkında yapılan haberlere değinen İmamoğlu, "Yüzde 60, yüzde 80 zam yaptı İmamoğlu’, ‘Zam istedi İmamoğlu’ diye çığırtkanlıklar yapılıyor. Üzülüyorum. 2 yıl üzerine, yüzde 45'e yakın indirim yaptığımız suya, yaptığımız toplam zam, yüzde 6,8. Ve yetersizdir." ifadelerini kullandı.