Cihangir İslam Saadet Partisi'nden İstifasına İlişkin Açıklama Yaptı

Saadet Partisi'nden istifa eden İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, savunduğu metot ve görüş farklılıkları nedenjiyle Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı.

Cihangir İslam Saadet Partisi'nden İstifasına İlişkin Açıklama Yaptı

Sosyal medya hesabından Saadet Partisi'nden istifasına ilişkin bir açıklama metni yayımlayan İstanbul Milletvekili İslamn, Türkiye'nin içerisinde bulunduğu süreci selametle atlatması ve geleceğin inşası konusunda parti yönetimiyle hatrı sayılır ölçüde ortaklaştığını fakat bir çok konuda da görüş ayrılıkları yaşadıklarını belirtti. Cihangir İslam'ın açıklamasında, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan sokaklardaki sempatizanlarına kadar tüm camiaya teşekkür ettiğini belirterek şu ifadeler görüldü: 

Bu iç burkan yol ayrımında Saadet camiasının gösterdiği müşfik tutumun ve tutturduğu yüksek nezaket seviyesinin ülkemiz siyasetine de bir örnek teşkil etmesini diliyorum. Kendilerine bu nedenle bir kez daha müteşekkirim. Dileğim, onları mahcup etmemek için gayretimin sınırlarını zorlayacağımdan emin olmaları. Bütün dostane davetlere icabet ederek farklı kesimlerle diyalog kurmak, düşmanlıkları ortadan kaldırmak, düşmanlık üretenlerle mücadele etmek bundan sonra da ödev tanımım içerisinde yer alacaktır.

TBMM'de milletimizin güvenine layık olmaya bundan sonra da gayret gösterecek, sadece doğruyu söylemeye ve sadece doğru kararlara el kaldırmaya devam edeceğim. Adil, huzurlu, bütün yurttaşlarının ve ülkemize sığınan her insanın güven duyduğu bir ülke yönetimini tesis etmek için parti, kişi, kurum farkı gözetmeden katkı sunmayı ahlaki ve öncelikli ödevim olarak görüyor, bundan sonra da çalışmalarımı bu çerçevede sürdüreceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ediyorum.