Cemal Enginyurt'un İhracı Sonrası MHP'de Bir İstifa Daha

Son dakika haberi: MHP'de Cemal Enginyurt'un ihraç edilmesi sonrası bir istifa açıklaması daha geldi. İl Başkanı'nın istifası sonrası bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu istifa etti.

Cemal Enginyurt'un İhracı Sonrası MHP'de Bir İstifa Daha

Enginyurt'un ihracı sonrası yeni istifalar geldi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt geçtiğimiz gün partisinden ihraç edildi. İhracı sonrası ilk tepki MHP Ordu İl Başkanı 'ndan geldi. İl başkanı Kösal Yılmaz görevinden ayrıldı. Bunun ardındna bir haber daha geldi ve Ulubey İlçe Başkanı ile yönetim kurulunun da partiden istifa ettiği öğrenildi. 

İlçe Başkanı Hakkı Yüksel, konu ile ilgili yaptığı açıklamada istifasının nedenini , Cemal Enginyurt'un ihraç edilmesi ve dışarıdan il başkanı ataması olduğunu söyledi. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ’yi fındık gündemi üzerinden eleştiren Cemal Enginyurt, fındık rekoltesini 665 ton olarak açıklamasına yerel bir televizyonda tepki gösterdi ve bu tepkisi sonrası Cemal Enginyurt, MHP’den ihraç edilmişti.

Enginyurt’un ihracı sonrası Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz istifa etmişti.

MHP Ulubey ilçe Başkanı Hakkı Yüksel sosyal medya hesabından açıklama yaparak yönetim kuruluyla birlikte istifa ettiklerini duyurdu. İşte açıklama:

"Değerli Ulubeyli kardeşlerim ülkücülük adına mücadele verdiğimiz ya devlet başa ya kuzgun leşe diyerek bir çok seçime girdiğimiz Milliyetci Hareket Partisi yönetim kurulu ile fikir ayrılığına girmiş bulunmaktayız.

Bilinmesini isterim Ordu halkının menfaatlerini savunduğu için partimizden ihraç edilen milletvekilimiz sayın Cemal Enginyurt'a yapılan haksızlığı hazmedemiyoruz. Sayın Cemal Enginyurt dün olduğu gibi bugün de yarın da halkın adamı olarak Ordu’nun halkının menfaatlerini savunacağına inancımız tamdır.

Ayrıca vekilimizin, il başkanımızın olmadığı yerde yarın bizleri de yok sayacaklar. 19 ilçe başkanımız 1 Kasım sonrası liderinin yanında dimdik durmuştur, ama görünen o ki 19 ilçe başkanlarımızdan birini bu göreve layık görmeyip dışarıdan il başkanı atanıyorsa yapacak bir şeyimiz kalmamıştır.

Bu vesileler ile birlikte bugün itibari ile ilçe yönetim kurulumuzla birlikte MHP ilçe Başkanlığı’ndan istifa ediyorum."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA