Bülent Arınç'tan KHK Açıklaması: O Sözler..

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç bir son dakika açıklamasında bulundu. Arınç KHK 'larla ilgili konuştu.

Bülent Arınç'tan KHK Açıklaması: O Sözler..

Son dakika haberi: Bülent Arınç 'tan KHK açıklamasıç

Düzce Belediyesi 'nin düzenlediği  Türkiye Vizyon Konferanslarının üçüncü hafta konuğu Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç oldu. 

Geçtiğimiz gün KHK'lar faciadır sözleri ile gündeme oturna Bülent Arınç bir açıklama daha yaptı.  Konferansta konuşan Arınç 15 Temmuz'un darbe olduğunu söyleyemeyenlerin hala olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Refah gecesinde yaptığımı bir konuşmadan dolayı 4 sene 2 ay ceza aldım. 2,5 sene sonra beraat edebildim. Bugünde mağduriyetler var mı? var. Hem bir hukukçu olarak, hem de olayları yaşayan bir insan olarak meseleye bakıyorum. Şimdi benim karşımda mağduriyetini anlatan bir insana şunu soruyorum öncelikli olarak. 15 Temmuz’da yaşanan olay sence nasıl bir olaydı? Ağzını geviliyorsa bu adamda iş yok diyorum. Ama derse ki ‘15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi yaşandı bundan dolayı şehitler var gaziler var Türkiye büyük bir zarar gördü’ o zaman anlat seni dinleyim diyorum.

Ama inanın birincilerde az değil. Hala 15 Temmuz’da ne olduğunu söyleyemiyorlar. Hala 15 Temmuz’da dahli olduğunu bildikleri büyüklerine laf geçirtmiyorlar. O zaman bu insanların mağduriyetinden nasıl bahsedeceğiz. Evet onlar öyle ama gerçekten mağdur olanlarda var. Bende bu mağdurlardan birisiyim. En yakınlarımdan insanlar mağdur edildi, ama şimdi adalet tecilli ediyor.”

KHK AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada KHK 'lar faciadır diyen Arınç, bu sözleri ile ilgili şunları söyledi:

“Son iki gündür yayınlananlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanımızla ki Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak çalıştığımdan dolayı da hiçbir şekilde bana ne bir eleştiri gelmiş, nede yüz asıklığı olmuştur. Ben bunları kendisine sorarak konuşmuyorum bunlar benim fikirlerim. Biz kendisi ile konuşurken de bazı konuları müzakere ederken de bunlar özeldir, orada kalır. Yoksa Yüksek İstişare Kurulunda oluşturulmuş net hale gelmiş fikirleri ben konuşmam. Onların mahremiyeti vardır.”

KAMUBULTENİ.COM |  ANKARA