Binali Yıldırım'ın Çay Davetine İmamoğlu'ndan Cevap Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 'ndan Binali Yıldırım 'ın çay davetine cevap geldi.

Binali Yıldırım'ın Çay Davetine İmamoğlu'ndan Cevap Geldi

Ekrem İmamoğlu 'ndan Binali Yıldırım 'a çay teklifi cevabı geldi.

Cumhur İttifakı'nın 23 Haziran İstanbul seçimindeki adayı Binali Yıldırım, seçimleri kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 'na çay teklifinde bulunmuştu.

Geçtiğimiz gün bu çay teklifinin hatırlatılması üzerine Yıldırım "Benim çay teklifim geçerli de Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı belki fikrini değiştirmiştir. Şimdi biraz telaşesi var, işlerine baksın bakalım" demişti.

İMAMOĞLU 'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, İstanbul Gönüllüleri yöneticileri ve il yönetimleriyle Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde öğle yemeğinde bir araya gelen İmamoğlu, Yıldırım'ın çay teklifine burada yaptığı açıklama ile yanıt verdi. İmamoğlu açıklamasında Binali Yıldırım 'ı Saraçhane 'deki İBB binasına kahveye davet etti. 

İmamoğlu açıklamasında şunları söyledi:

"Binali beye teşekkür ederiz he şeyden önce. Seçimden önce ben 4 gün kala 5 gün kala sürekli çay davetini beklediğimi ısrarla söyledim. Seçimden önce olsaydı o çay çok lezzetli olurdu. Bundan sonraki çaylarımızı içeriz sorun yok. Ama bu aşamadan sonra sanırım yakışan beni ziyaret edip benim kahvemi içmesi. İBB'yi ziyaret etmesi gelip tebrik etmesi. Televizyonlardan değil de gelip tebrik etmeli. Ben olsam öyle yapardım. Ama daha önceki çay içme davetini ben şöyle algılamıştım: 'Yaptığımız Pazar günkü yayından sonra seçim bitmeden bir araya gelip çay içelim seçimin harareti düşsün topluma güzel mesajlar çıksın.'Meydanlardan da bunu dile getirdim. Ama olmadı. Dolayısıyla şu an hoş olan bizi televizyonlar üzerinden tebrik etmesi değil de gelip bize makamda Saraçhane'de ziyaret edip bize yakışan da onu en güzel şekilde ağırlamak olur. Kahveyi hep beraber içeriz. İnşallah 40 yıl da hatırı olsun."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA