Bahçeli'nin 'Evine Dön' Çağrısı Sonrası İYİ Parti'den İlk Açıklama Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e evine dön çağrısında bulunan Bahçeli 'ye İYİ Parti'den jet yanıt geldi.

Bahçeli'nin 'Evine Dön' Çağrısı Sonrası İYİ Parti'den İlk Açıklama Geldi

Bahçeli'nin evine dön öağrısına İYİ Parti 'den cevap geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün yaptığı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seslendi ve Evine Dön çağrısında bulundu. Bu açıklama sonrası İYİ Parti 'den jet yanıt gedli. 

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısı yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çok sert yanıt verdi. Dikbayır açıklamasında, "Biz zaten evimizdeyiz... Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!" dedi.

BAHÇELİ NE DEDİ?

Devlet Bahçeli açıklamasında, "Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde EVİNE dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. EVİNDE rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense EVDE olmak isabetli bir tercihtir"  demişti.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA