Bahçeli'den Trump'ın Yaptırım Tehditlerine Sert Cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu ve Trump'ın yaptırım tehditlerine sert şekilde cevap verdi.

Bahçeli'den Trump'ın Yaptırım Tehditlerine Sert Cevap

ABD Başkanı Trump'ın yaptırım tehdidine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi.

Yaptığı son dakika açıklamasında Devlet Bahçeli, FETÖ'ye yardım ve yataklık yapan papaz Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılmaması halinde "Türkiye'ye yaptırım uygulayacağını" söyleyen Trump'a sosyal medya hesabı üzerinden çok sert eleştiriler yönlendirdi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir." 

Malum papaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış. Bu üslup küstahça değil midir? Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır sayılmayacak mıdır? Türkiye'nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?

Türkiye-ABD ilişkilerini casusluk suçlamasıyla bağımsız ve tarafsız Türk mahkemesinde yargılanan bir papaz riske atıp krize sokuyorsa ne söylense nafiledir. ABD Başkanı, papaz peşine düşeceğine ülkesinde misafir ettiği FETÖ'cüleri ne zaman iade edeceğini düşünmelidir.

Onun bunun ağzına bakmadık, bakmayacağız. Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Tehdit acizlerin zaafı, korkakların zayıflığıdır. Kaldı ki Türk İllegal Bahis milletine tehdit işlemez, tarihin hiçbir döneminde de işlememiştir. 

Papazı isteyen ABD, Pensilvanya'daki haini verirse her hal ve şartta bir takas imkan ve ihtimali doğabilecektir. Nasıl olsa suçluların, ajanların ve hainlerin değiş tokuşuna Soğuk Savaş yıllarında epey tesadüf edilmiştir. Kanaatim odur ki ya bir yol ağzında ya da bir köprü başında suçluların takası sağlanabilecektir.

"Bilinmelidir ki Türk varsa umut vardır, huzur vardır, pırıl pırıl parlayan ufuk vardır. Türklük ayaktaysa, yüce dinimize bağlılık hakkıyla yaşanıyorsa muhtaç kalmışların, dara düşmüşlerin elbette ellerinden tutulacaktır. Askıya koyulan her ekmek mazlumları sevindirecek, masumları şevklendirecek, sofraları şenlendirecektir. Bunun yanında Türk İslam kültürünü gelecek nesillere gurur ve şuurla taşıyacaktır. Askıya ekmeği koyalım arşa Türk emek ve erdeminin damgasını vuralım. Ekmek tuz hakkı Türk kültürünün müşfik bir mükafatıdır. İnsanidir, vicdanidir, ahlakidir, İslamidir. Ayrıca barış ve kardeşliğin mahsulüdür. Bu hakkı bilmeyenler, bu hakkı tanımayanlar Türk milletine aba altından sopa göstermeye kalkışırlarsa en başta kendileri kaybedecektir." 

Kamubulteni.com  | Ankara